Foto: Publicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Skatuves mākslas festivāla "Patriarha rudens" programmu papildinās Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijas (Igaunija) un Bratislavas Skatuves mākslas akadēmijas (Slovākija) viesizrādes, portālu "Delfi" informē LKA pārstāvji.

Otrdien, 1. oktobrī, pulksten 20.00 LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" ar skotu dramaturga Deivida Harovera lugas "Naži vistās" iestudējumu viesosies Bratislavas Skatuves mākslas akadēmijas studenti, savukārt sestdien, 5. oktobrī, pulksten 12.00 Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijas studenti "Zirgu pastā" rādīs fragmentus no igauņu un latviešu lugu iestudējumiem.

Bratislavas Skatuves mākslas akadēmija (Vysoká škola múzických umení v Bratislave) ir lielākā mākslas izglītības iestāde Slovākijā. Tajā studenti var attīstīt savus talantus un prasmes teātra, filmu, mūzikas un deju bakalaura un maģistra studiju programmās. Akadēmijas mērķis ir piedāvāt dziļu izpratni par Eiropas kultūras kontekstu, kā arī par Slovākijas mākslas un kultūras specifiku. Augstskolas maģistrantūras studenti "Patriarha rudenī" viesosies ar skotu dramaturga Deivida Harovera poētisko lugu "Naži vistās". Tajā attēlota reālistiska situācija – attiecības starp Jaunu Sievieti un diviem vīriešiem. Varoņu valoda ir vienkārša, bet, tajā pašā laikā, ļoti metaforiska. Stāsta priekšplānā – tēma par spēcīgu kāri pēc zināšanām. Abi vīrieši lugā atspoguļo citu pasaules uztveri un attieksmi pret zināšanām. Jauno Sievieti neapmierina viņu vienkāršās atbildes, un viņa tiecas uzzināt arvien jaunus vārdus, kurus saukt par saviem.

Izrāde slovāku valodā ar subtitriem angļu valodā.

Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) Drāmas skola ir lielākā teātra skola Igaunijā, kurā tiek apmācīti aktieri, režisori un dramaturģijas studenti. Tā kā igauņus uzskata par "teātra cilvēkiem", Drāmas skolai vienmēr ir bijusi nozīmīga vieta igauņu kultūrā, un pasākumi, kas notiek skolā, ir sabiedrības uzmanības centrā. Akadēmijas 30. izlaiduma kursā mācās 18 studenti – 12 aktieri, četri režisori un divi dramaturgi, kursa vadītājs ir profesors Lembits Pētersons. Pagājušā mācību gada pavasara semestrī tika strādāts ar etīdēm, kas veidotas pēc gleznām, igauņu senāko klasiku un igauņu mūsdienu dramaturģiju. Festivāla "Patriarha rudens" programmā studenti piedāvā fragmentus no režisoru un dramaturgu iestudējumiem, kas tapuši 1. kursā – Aino Kallasa lugas "Vilka līgava", Jana Krūsvalla lugas "Jau šodien, jau rīt", Oskara Lutsa lugas "Dziesma par laimi" un Gunāra Priedes lugas "Ugunskurs lejā pie stacijas" fragmentus.

Fragmenti igauņu valodā ar aprakstiem latviešu valodā.

Vietu skaits izrāžu apmeklējumam ierobežots. Lai pieteiktos uz izrādēm, jāraksta uz e-pastu pasakumi@lka.edu.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!