Foto: Publicitātes foto

Šā gada 1. februārī pulksten 19.00 VEF Kultūras pilī vēlreiz būs iespēja noskatīties nesen tapušo muzikālo izrādi "Leģendas dzimšana", kas veltīta skatuves leģendas – Maestro Raimonda Paula – daiļrades sākumam. Šā vakara izrādē Maestro lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens. Iepriekšējā izrādē Maestro lomu atveidoja Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, portālu "Delfi" informē izrādes veidotāji.

"Par Paulu jau ir ļoti grūti pateikt kaut ko jaunu. Taču mani joprojām ārkārtīgi fascinē viņa nenormālās darbaspējas, un man šķiet, ka tieši šī īpašība ir viņa fenomenālo panākumu pamatā. Izrādē caur Paula prizmu atklāsies latviešu un pasaules mūzika un satiksies ģēniji, kas ir līdzīgi talantu izpausmē un dvēseles lielumā. Tātad ļoti solīda kompānija," rezumē Mārtiņš Egliens, ar smaidu atzīstot, ka viņam neesot bail iejusties Maestro tēlā, jo viņš reiz jau to ir darījis, izpelnoties arī paša komponista komplimentus. Savukārt bērnu vokālās grupas "Dzeguzīte" leģendārā vadītāja Daila Martinsone savulaik atzinusi, ka, viņasprāt, tieši Mārtiņš Egliens esot vislabākais Paula atdarinātājs.

Izrādē, kurā skan gan Raimonda Paula agrīnās dziesmas "Nenosūtīta vēstule", "Ziemas vakars", "Lai tik līst", "Zilie lini", "Mežrozīte" u.c., gan pasaules mūzikas pērles "Vaterlo tilts", "Obla di, obla da", "Lelle", "Siboneja", "Činibaba", "Stambula nav Konstantinopole", "Putnu zemes šūpuļdziesma" u.c., piedalīsies LNO solists Juris Jope vai dziedātājs Emīls Kivlenieks, dziedātāji Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa–Freimane, Kristaps Kiršteins, un jaunie dziedātāji Artūrs Biķernieks, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, u.c. Izrādē skan arī kāds jaunums – dziesma "Melodijas sirds", kurai izmantota melodija, ko Pauls savulaik uzrakstīja režisora Jāņa Streiča filmai "Teātris".

"Muzikālajā vīzijā atpazīsim populārus latviešu estrādes dziedātājus Aino Bāliņu, Margaritu Vilcāni, Valentīnu Butāni, Edgaru Zveju, Zigfrīdu Račiņu, Ojāru Grīnbergu u.c., kā arī pašu komponistu Raimondu Paulu viņa jaunības laikā. Nav noslēpums, ka Raimonds Pauls ir izcils džeza pianists, un savas skatuves gaitas sācis, muzicējot izklaides vakaros. Viņa unikālo klavieru piesitienu ir veidojis un noteicis džezs. Tajā laikā tas bija nevēlams un neatļauts mūzikas virziens, kas varēja pastāvēt pārsvarā tikai ārpus akadēmiskajām sienām; tas arī noteica bohēmisko vidi, kur šo muzicēšanas veidu varēja baudīt," saka izrādes producente Laila Ilze Purmaliete.

Savu muzikālo meistarību demonstrēs izcilais pianists Anatolijs Livča, gan muzikāli, gan vizuāli uzburot Raimonda Paula spēlēšanas manieri un viņa vizuālo tēlu 20.gadsimta 50. un 60.gados. Kopā ar viņu muzicēs klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners, kontrabasa līniju iezīmēs Viktors Veļičko, pie sitamajiem instrumentiem – Mareks Logins. Izrādes mākslinieciskais vadītājs un hoerogrāfs – Jānis Putniņš. Tērpu māksliniece – Ilze Kaša, grafikas dizains scenogrāfijā – Māra Ulme, izrādes libreta autore – Elizabete Trumpe.

Biļetes uz izrādi var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Nākamās izrādes notiks: 19. janvārī Alūksnē, 1. februārī Rīgā VEF K/p, 6. martā Kalnu K/n, 21. martā Krustpils K/n, 22. martā Gulbenē, 29. martā Ventspilī, 8. aprīlī Smiltenē, 1. maijā Ogrē, 29. maijā Rojas estrādē, 3. jūlijā Kandavā, 2. augustā Cēsīs, un pēc tam arī citur Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!