Foto: Publicitātes foto
Bijušie Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieri, kuri 2017. gadā pēc mākslinieciskā vadītāja Alvja Hermaņa reformām bija spiesti štata vietas trupā pamest, izveidojuši jaunu teātri, kas mājvietu atradis K. fon Stricka villā, portālu "Delfi" informē teātra izveidotāji.

"Willa Teātris" uz pirmajām izrādēm skatītājus gaidīs jau februāra otrajā pusē.

""Willa Teātris" dibināts Rīgā, 2020. gada sākumā, apvienojoties spēcīgam, pieredzējušam un talantīgam teātra profesionāļu sastāvam. Savukārt par teātra mājvietu tapusi K.K. fon Stricka villa, kas pēdējos gados kļuvusi par iecienītu koncertu un pasākumu norises vietu, bet nu pārtaps arī par teātra zāli, kurā vietas atradīsies vismaz 80 skatītājiem. "Willa Teātris" piedāvās gan svaigus iestudējumus, gan performances, gan aktuālus dzejas un mūzikas pasākumus, bet svētdienās iecerēts piedāvāt izrādes bērniem," raksta "Willa Teātris" dibinātājs Kalvis Lasmanis.

Viņš uzsver, jaunradīto teātri raksturos radošums, aizrautība un jaunu izteiksmes veidu meklēšana. "Mēs gribam runāt par būtisko bez lieka patosa, par nopietno bez nevajadzīga didaktisma. Jūtīgi, dziļi, izaicinoši. Ceļā pie skatītājiem mūs iedvesmo paradoksi, ironija, sirsnīgums, mīlestība, rakstītais vārds un pašu piedzīvotais," teikts teātra manifestā.

"Dzīve ir pārāk īsa, lai ietu tikai uz vienu teātri," uzskata Kalvis Lasmanis, kura galvenais vadmotīvs, veidojot teātri, ir piedāvāt jaunu platformu skatītājiem un aktieriem.

"Iedvesmu jauna teātra izveidošanai man sniedza mana sieva Inga Alsiņa-Lasmane, viņas draugi un kolēģi Varis Piņķis, Edgars Samītis, Liena Šmukste, Iveta Pole, Gatis Gāga un Andis Strods," stāsta Lasmanis.

Jau februāra otrajā pusē "Willa Teātris" sāks izrādīt divus iestudējumus: pirmizrādi piedzīvos pēc Nobela prēmijas laureātes Svetlanas Aleksijevičas stāstu motīviem tapusī izrāde "Stāsts par MĪ..." Vara Piņķa režijā, kā arī jaunā teātra paspārnē būs iespēja redzēt Valmieras vasaras teātra festivāla izrādi "Pagalms atdzīvojas" Toma Treiņa režijā.

Savukārt martā pirmizrādi piedzīvos Ingas Alsiņas-Lasmanes performance "Putn ilgs", ko pēc Heli Lāksonenas dzejoļu krājuma iestudējis Varis Piņķis.

Par jaunākajām izrādēm būs iespējams uzzināt teātra "Facebook" lapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!