Foto: Oļegs Zernovs
30. septembrī Latvijas Leļļu teātrī gaidāma pirmizrāde iestudējumam "Nāve ēnā", kas paredzēts jauniešu un pieaugušo auditorijai, portālu "Delfi" informēja teātra pārstāve Rūta Petrauska.

Izrādi pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem veido 2019. gada LKA Leļļu teātra mākslas kursa absolventi, pašreizējie Latvijas Leļļu teātra aktieri – Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs un Matīss Millers sava kursabiedra Rūdolfa Apses vadībā, kurš studijas turpina teātra režijas specialitātē LKA maģistrantūrā.

"Izrāde veidota kā dažādu virzienu un teātra disciplīnu kolāža. Veidošanas procesā izmantoti objektu teātra, simbolisma teātra un vizuālā teātra elementi, Bertolta Brehta aktierspēles tradīcija kopā ar Senforda Maiznera metodēm, dažādiem audiovizuāliem medijiem, kā arī rituālu un transa pieredzi," stāsta izrādes režisors Rūdolfs Apse. Negaidītā izrādes iestudēšanas laika sakritība ar globālo pandēmiju, kas satricinājusi visu pasaules iedzīvotāju ikdienu un domāšanu, veido jaunu kontekstu gan Blaumaņa noveles, gan izrādes izvirzītajiem jautājumiem.

"Nāve ēnā" papildinās Latvijas Leļļu teātra repertuāra sadaļu, kas paredzēta pieaugušo auditorijai un kurā šobrīd skatāmas izrādes "Kazanova" un "Zelta zirgs".

"Nāve ēnā" pirmizrāde notiks 30. septembrī, tuvākā izrāde 1. oktobrī Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!