Fоtо: Mārcis Baltskars
Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pagājušajā nedēļā notikusi pirmizrāde ar skatītājiem ģimenes drāmai "Aukle" Intara Rešetina režijā.

Kā "Delfi" informēja teātra pārstāvji, iestudējums tapis pēc Leīlas Slimani romāna "Chanson Douce" ("Klusa dziesma") motīviem.

"Mirjamai un Polam ir divi bērni – visdārgākais, kas viņiem ir, visvērtīgākā nākotnes investīcija un vistuvākie cilvēki pasaulē. Taču Mirjamai un Polam ir arī karjera, vēlme atpūsties un vajadzība kaut uz mirkli izbaudīt vienatni.

Brīdī, kad dzīve ir kļuvusi par nomācošu pienākumu virkni, tik tikko atrodas laiks miegam un mīlestībai, viņi atrod glābēju. Aukli. Neaizvietojamu palīgu. Jaunu ģimenes locekli. Izdarīgu feju, kas ienes viņu mājās sauli. Svešinieci, kas ienāk ģimenē un kam tiek uzticēts dārgākais un trauslākais – bērni," iestudējuma sižetu ieskicē tā veidotāji.

Fоtо: Mārcis Baltskars

Režisors Intars Rešetins saka: "Ģimene ir visa centrs, jo no tās mēs nākam un uz to ejam. Leīlas Slimani piedāvātā pasaule ir "šausmīgi dziļa jūra", par kuru šodien mēs vienkārši nedrīkstam nerunāt. Izrādē es meklēju cēloņus, nevis sekas, mēģinot skatītājā radīt vibrācijas pēcgaršai, pārdomām un sarunām, lai skatītājs aizdomātos par lietām, kas notiek ar varoņiem šajā izrādē, bet kuras pats negribētu piedzīvot."

Titullomā Dita Lūriņa vai Lāsma Kugrēna. Lomās: Arturs Krūzkops, Inga Misāne-Grasberga, Indra Burkovska, Daiga Kažociņa, Normunds Laizāns.

Režisors, scenogrāfs un dramatizējuma autors Intars Rešetins. Dramatizējuma autore un tulkotāja Agnese Kasparova. Kostīmu māksliniece Jana Čivžele. Muzikālais noformējums Mārcis Auziņš. Horeogrāfe Liene Grava. Gaismu māksliniece Krista Erdmane.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !