Foto: DELFI
Pirmdien, 7. martā, Latvijas Teātra darbinieku savienība, nevalstisko, valsts un pašvaldību teātru aktieri un citi darbinieki pulcējās protesta akcijā pretī Krievijas vēstniecības, lai nosodītu Krievijas iebrukumu Ukrainā un paustu atbalstu ukraiņiem.

Teātri, kā arī Latvijas Kultūras akadēmija aicināja arī savus skatītājus un atbalstītājus pievienoties protestam.

"Būsim kopā, lai paustu savu attieksmi pret Putina aizsākto agresīvo karu Ukrainā. Plecu pie pleca paudīsim savu viedokli un atbalstu Ukrainas cilvēkiem! Skatuves mākslinieki aicinās uz mieru, cilvēcību un drošību," iepriekš uz piketu aicināja Latvijas teātra darbinieku savienība.

"Māksla ir telpa, kur atjaunot ticību cilvēcībai, rast mierinājumu un gūt drosmi stāvēt pretī varmācībai un agresijai, kas izlauzusies pasaulē. Vēl vairāk nekā jebkad, būšana kopā, līdzīgu emociju sajušana vienlaicīgi, ļauj Latvijas sabiedrībai būt vienotiem, lai ar visiem mūsu spēkiem pretotos bailēm, neziņai un naidam."

Protesta dalībnieki iepriekš bija aicināti ņemt līdzi Ukrainas karogus, Latvijas karogus un protesta plakātus.

Akcijā pretī Krievijas vēstniecībai kolēģus un citus piketētājus uzrunāja Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka, Rīgas Krievu teātra aktieris Jakovs Rafalsons, Rēzeknes teātra "Joriks" mākslinieciskais vadītājs, režisors Mārtiņš Eihe, Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba, režisore Ināra Slucka, režisors Dmitrijs Petrenko un citi.

Pēc aktieru un teātra darbinieku protesta pretī Krievijas vēstniecībai savu nostāju pauda arī Latvijas muzeju un bibliotēku darbinieki.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!