Foto: Publicitātes foto
Pirmdien, 4. aprīlī, pulksten 19 teātra namā "Jūras vārti" notiks Ģertrūdes ielas teātra izrāde "Vasarnieki", ko pēc Maksima Gorkija lugas motīviem iestudējis režisors Andrejs Jarovojs.

Kā atgādina iestudējuma veidotāji, izrādi veido video materiāls, kur trīspadsmit aktieri izspēlē Gorkija lugas varoņus, un četri aktieri uz skatuves, kas izrādes laikā ierunā ekrānā redzamās sarunas.

"Mēs aplīpam ar ideāliem un priekšstatiem, kādai jābūt dzīvei un mums tajā, līdz pienāk brīdis, kad tiekam konfrontēti ar realitāti un piedzīvojam vilšanos – kādu mēs sevi, atverot acis, galu galā ieraugām. "Vasarnieki" rāda ilūziju ieskautus cilvēkus, kuri nepārtraukti attaisnojas, kāpēc nedzīvo tā, kā vēlētos. Nespēdami samierināties ar personīgo un pasaules neviennozīmību, viņi pavada laiku dzerot un runājot, ļoti daudz runājot," vēsta izrādes veidotāji.

Kad Gorkijs sarakstīja lugu "Vasarnieki", tās centrā bija viņa līdzgaitnieki – pārtikušais vidusšķiras slānis pirmajā paaudzē, kurus vairs neskar vienkāršas izdzīvošanas grūtības. Līdzīgā situācijā šobrīd ir Latvijas sabiedrība. Ekonomiski aktīvie iedzīvotāji, kam pieder politiskais un sociālais kapitāls, ir 40–60-gadnieku paaudze, kas sasniegusi zināmu labklājības līmeni, taču vienlaikus nes sevī traumatisku pieredzi, kas saistīta ar krasajām izmaiņām cilvēku dzīvēs, sabrūkot Padomju Savienībai. Paaudze, kam paklausība ieaudzināta ar pērienu un stingro roku. Cilvēki, kas mazotnē izslāpuši pēc glāstiem un uzmanības un pieaugušā vecumā to alkatīgi mēģina aizlāpīt ar statusu sabiedrībā un nebeidzamiem centieniem nopelnīt mīlestību.

Izrādi veidojis režisors Andrejs Jarovojs, video operators-inscenētājs – Dāvids Smiltiņš, māksliniece Marija Ulmane un aktieri – Ieva Aniņa, Sandija Dovgāne, Mārtiņš Gailis, Jurģis Spulenieks Video piedalās Anta Aizupe, Tom J. Benedict, Jana Čivžele, Kaspars Dumburs, Gundars Grasbergs, Aleksandrs Maļikovs, Varis Piņķis, Iveta Pole, Edgars Samītis, Inga Siliņa, Andis Strods, Guna Zariņa, Rihards Zelezņevs.

Biļetes uz Ģertrūdes ielas teātra izrādi "Vasarnieki", kas notiks 4. aprīlī teātra namā "Jūras vārti", nopērkamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!