Foto: Vida Press

Pēc līguma laušanas ar Krievijas fondu "Teritorija" Dailes teātris radis iespēju galveno un noslēdzošo iestudējuma "Kokvilnas lauku vientulībā" fāzi nodrošināt no pašu ieņēmumiem un ar Latvijas sponsora atbalstu, portālu "Delfi" informē Dailes teātra pārstāve.

Dailes teātrī atsākas mēģinājumi Lielās zāles izrādei "Kokvilnas lauku vientulībā", kur lomas atveido divi izcili aktieri - Holivudas zvaigzne, aktieris Džons Malkovičs un izcilā lietuviešu izcelsmes aktrise Ingeborga Dapkunaite. Viens no spilgtākajiem šī brīža krievu režisoriem, kurš šobrīd strādā Eiropā, pazīstamais teātra un operas režisors Timofejs Kuļabins iestudējumā ir pievērsies izcilā franču 20.gadsimta otrās puses dramaturga Bernāra Marī Koltesa daiļradei.

Režisors Timofejs Kuļabins par izrādi stāsta: "2022. gadā tēma par aizliegto, neizteikto un neatvairāmo pievilcību ir jārisina citādi. Mēs veidojam izrādi par slepenu iekāri, kas ir sodāma un kuru jebkura sabiedrība atzīst par noziedzīgu."

"Kokvilnas lauku vientulībā" pirmizrāde būs 28. maijā, tai sekos izrādes 29.,30.un 31. maijā. Ņemot vērā, ka Covid pandēmijas dēļ noteiktie skatītāju zāles kapacitātes ierobežojumi ir atcelti, skatītājiem vēl ir pieejama daļa biļešu uz vietām, kas ierobežojumu dēļ iepriekš bija bloķētas.

Izrādes "Kokvilnas lauku vientulībā" veidošanas iesākuma fāzi janvārī līdzfinansēja tā brīža Dailes sadarbības partneris un projekta iniciators starptautiskais laikmetīgās mākslas atbalsta fonds "Teritorija". Līgums ar fondu "Teritorija" tika lauzts tūlīt pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā. Tagad noslēdzošā iestudējuma fāze tiks nodrošināta no pašu ieņēmumiem, kā arī pateicoties teātra inovāciju partnera "LMT" atbalstam.

Dailes teātra izrādes “Kokvilnas lauku vientulībā” radošā komanda iestājas pret karu Ukrainā un prasa to nekavējoties apturēt. Izrādes režisors Timofejs Kuļabins: ”Mani ir satriecis notiekošais Ukrainā. Es nekādi neatbalstu Krievijas valdības rīcību un iestājos pret karu jebkādā tā veidā. Vardarbība un agresija mūsdienu pasaulē var tikai pasliktināt jebkādus politiskus konfliktus. Es izsaku savu līdzjūtību ikvienam, kas cietis no karadarbības, un uzstājīgi aicinu Krievijas varu pārtraukt karu un pāriet uz diplomātiskām pārrunām”.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!