Foto: Publicitātes foto
Liepājas teātrī režisora Dž.Dž.Džilindžera vadībā top Mārtina Makdonas lugas "Līnenas skaistumkaraliene" iestudējums. Izrāde, ko režisors nodēvējis par skumju komēdiju, pirmizrādes piedzīvos 17. un 18. jūnijā – tās būs pēdējās šīs sezonas izrādes, ar kurām arī tiks slēgta Liepājas teātra 115. sezona.

Kā vēsta teātra literārā padomniece Zanda Borga, "Līnenas skaistumkaraliene" sarakstīta 1996. gadā un ir īru izcelsmes britu dramaturga Mārtina Makdonas pirmā luga. Šobrīd Makdona ir viens no spožākajiem mūsdienu dramaturgiem, kura lugas saņēmušas daudzas balvas, viņš ir arī scenāriju autors un režisors vairākām ASV kinoakadēmijas balvai "Oskars" nominētajām filmām, piemēram, "Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā" u.c.

Mārtina Makdonas vārds nav svešs arī Liepājas teātra skatītājiem – viņa lugas iestudētas vairākkārt, pēdējā no tām – "Klibais no Inišmānas" – 2015. gadā, norāda Borga. Savukārt lugu "Līnenas skaistumkaraliene" Dailes teātrī iepriekš iestudējis Mihails Gruzdovs. Tāpat vairākos Latvijas teātros iestudēta Makdonas melnā komēdija "Spilvencilvēks".

"Līnenas skaistumkaraliene" ir stāsts par mātes un meitas toksiskajām attiecībām. Abas dzīvo nelielā ciematiņā Īrijā – Līnenā, dienas pavadot nebeidzamā rutīnā, dzīvojot pārmetumos vienai pret otru.

"Dažkārt es sapņoju, ka... jebko. Jebko, kas būtu citādi nekā tagad," – lugā saka Morīna, cerot reiz izrauties no vientulības un mātes manipulatīvās ietekmes. Līdz kādu dienu ciematiņā uzrodas Pato, dodot patiesu cerību uz laimi. Vai šo mīlestību izdosies piepildīt?

Izrādē piedalīsies aktieri – Mārtiņš Kalita, Inese Kučinska, Kaspars Gods un Artūrs Irbe.

Pie iestudējuma kopā ar režisoru strādā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, režisora asistente un horeogrāfe Linda Kalniņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!