Foto: LETA
Jaunajā sezonā Liepājas teātrī pirmizrādes piedzīvos septiņi iestudējumi, šodien preses konferencē informēja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

1. oktobrī pirmizrādi Liepājas piedzīvos Dmitrija Petrenko iestudējums "Yen", 22. oktobrī — Regnāra Vaivara iestudējums "Igauņu bēres 1999". Savukārt nākamā gada janvārī pirmizrādi teātrī piedzīvos Matīsa Budovska iestudējums "Dziesmusvētki", februārī — Petrenko iestudējums "Kaija", martā - Dž. Dž. Džilindžera iestudējums "Vārdiņš", maijā — Mārtiņa Kalitas iestudējums "Medus garša", jūnijā — Elmāra Seņkova iestudējums "Grieķu mīti".

Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins preses konferencē atzīmēja, ka pagājušās sezonas lielākais notikums ir tas, ka teātrim pievienojās deviņi jaunie aktieri, līdz ar to teātrī patlaban strādā 30 dažādu paaudžu skatuves mākslinieki.

Tāpat Laukšteins norādīja, ka pagājušā sezona no mārketinga un plānošanas pozīcijām pielīdzināma ekvilibristikai. Tas bija teātra meistarības pārbaudījums, kā atrast komunikāciju ar skatītājiem, atrast vidusceļu ar likumiem un toreiz vēl pastāvošiem ierobežojumiem.

"Pagājušajā sezonā mēs esam veikuši diezgan labus un lielus darbus, tai skaitā teātris sadarbojās ar Liepājas simfonisko orķestri, un tika radīta izrāde "Vairāk par dzīvi/ teātris", ko iestudēja režisore Laura Groza. Mēs aizvadījām ļoti labu sezonu," žurnālistiem sacīja Laukšteins.

Teātris jauno sezonu atsāks 16. septembrī, izrādot Dž. Dž. Džilindžera iestudējumu "Līnenas skaistumkaraliene", savukārt pirmais jauniestudējums būs skatāms 1. oktobrī, kad pirmizrādi piedzīvos Petrenko iestudējums "Yen".

Runājot par gaidāmo iestudējumu, Petrenko atzīmēja, ka tā centrā ir stāsts par diviem pusaudžiem. Režisors iestudējumā pievērsīsies pusaudžu pasaulei un, kāpēc cilvēki piedzimstot ir jauki, bet pieaugot kļūst par egoistiskiem monstriem. Runājot par iestudējumu "Kaija", Petrenko norādīja, ka darbs pie tā ir uzsākts laicīgi.

"Antons Čehovs šo lugu ir nosaucis par komēdiju un mēs to arī lasām kā komēdiju, meklējot, kas tajā ir smieklīgs. Pastāvu uzskats, ka lugā runāts par to, ka cilvēku ego bieži vien ir lielāks par reālajām iespējām un spējām. Ja lugu lasa tā, tajā ir daudz humora," sacīja Petrenko, norādot, ka Sorinu izrādē atveidos aktieris Juris Bartkevičs.

Savukārt režisors Vaivars, runājot par Lielās zāles iestudējumu "Igauņu bēres 1999", atzīmēja, ka 1999. gadā sākās igauņu atmoda pēc atmodas. Toreiz igauņi sāka saprast, ka Igaunija vairs nebūs tāda, kāda tā bija pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados, tāpēc ir nepieciešams atrast savu identitāti. Gadu gaitā Igaunija ir izveidojusies par elektronisko pakalpojumu lielvalsti. Izrādē tiks runāts par 1999. gadu, kad sākās šis process. Lomu iestudējumā atveidos teātra direktors Laukšteins.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!