Foto: Kadrs no video
Dobelē aizvadīts vērienīgs Dziesmu un deju svētku ieskandināšanas koncerts "Kopā būt", kurā piedalījās vairāk nekā tūkstoš pašdarbnieku no Kurzemes un Zemgales. Vienlaikus tas bija arī astoņdesmitais sadziedāšanās un sadejošanas pasākums Dobelē kopš pirmajiem Kurzemes Dziesmu svētkiem 1870. gadā.

Pūtēju orķestri, dziedātāji un dejotāji no Saldus, Kuldīgas, Dobeles un Jelgavas novadiem, kā arī no Liepājas un Rīgas šoreiz vēl nedevās uz Mežaparku Rīgā, bet piepildīja Ķestermeža estrādi Dobelē, lai kopā izdziedātu un izdejotu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lielkoncertu repertuāru.

Dobelē ir senas dziedāšanas tradīcijas. 1870. gadā tagadējās Dobeles pilsdrupās 400 dziedātāji pulcējās Kurzemes dziesmu svētkos, kas bija kā ģenerālmēģinājums pirmajiem lielajiem dziedāšanas svētkiem. Un arī šī diena Kurzemes un Zemgales pašdarbniekiem ir īpaša. Dobeles novada kultūras pārvaldes vadītāja Nadežda Čerpaka: "Šodien šis notikums ir astoņdesmitais kultūras pasākums, kad notiek šādi sadziedāšanās un sadancošanās svētki Dobelē."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!