Foto: LETA
Koru karu Lielo balvu, 3000 eiro naudas balvu, karoga naglu un atbalstītāju labumu kasti saņēmuši četri kori dažādās grupās.

Par labāko jaukto kori Latvijā atzīts koncertorganizācijas "Ave Sol" jauniešu koris "Kamēr"... (mākslinieciskais vadītājs Jurģis Cābulis), Ventspils Kultūras centra sieviešu koris "Venda" (mākslinieciskās vadītājas Anitra Niedre, Rudīte Tālberga) triumfējis sieviešu koru grupā, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" vīru koris "Graidi" (mākslinieciskais vadītājs Jānis Mežinskis) uzvarējis vīru koru grupā un Rīgas Latviešu biedrības senioru koris "Erelbe" (mākslinieciskā vadītāja Zaiga Lazdiņa-Radziņa) pie balvas ticis senioru koru grupā.

Lielo balvu pasniedza kultūras ministrs, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis.

Jau vēstīts, ka 1. jūlijā visas dienas garumā Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notika koru konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 33 jauktie kori, 11 sieviešu kori, septiņi vīru kori un četri senioru kori. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija - Kaspars Putniņš, Krista Audere, Sigvards Kļava, Vacslovs Augustins (Lietuva), Anžela Maslenņikova (Ukraina), Mārtiņš Ozoliņš, Mārtiņš Klišāns, Andris Veismanis, Risto Josts (Igaunija), Liāna Čonišvili (Gruzija).

Tāpat pasniegtas arī balvas, karoga naglas un atbalstītāju sarūpētie labumi laureātiem – pirmo, otro un trešo vietu ieguvējiem.

Jaukto koru grupa

1. vieta Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla" (mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons)
1. Latvijas Universitātes jauktais koris "Juventus" (mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons)
2. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" Jauniešu koris "Balsis" (mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis)
2. vieta Ropažu novada Garkalnes pagasta kultūras centra "Berģi" jauktais koris Pa Saulei"
(mākslinieciskā vadītāja Marta Ozola)
3. vieta SIA "Kurzemes filharmonija" jauktais koris "Ventspils" (mākslinieciskais vadītājs Aigars Meri)
3. vieta Babītes Kultūrizglītības centra jauktais koris "Maska" (mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols)
3. vieta Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris "Aura" (mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols)

Sieviešu koru grupa

1. vieta Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris "Spīgo" (mākslinieciskās vadītājas Krista Delvere, Līga Celma-Kursiete)
1. vieta Latvijas Universitātes sieviešu koris "Balta" (mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza)
1. vieta Latvijas Universitātes sieviešu koris "Minjona" (mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags)
3. vieta VEF Kultūras pils sieviešu koris "Dzintars" (mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa)

Vīru koru grupa

1. vieta Daugavpils Vienības nama vīru koris "Forte" (mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs)
2. vieta Latvijas Universitātes vīru koris "Dziedonis" (mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars)
3. vieta Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" vīru koris "Tēvzeme" (mākslinieciskais vadītājs Tālivaldis Gulbis)

Senioru koru grupa

1. vieta Jelgavas novada senioru koris "Gaisma" (mākslinieciskā vadītāja Sanita Šeflere)
1. vieta Mārupes kultūras nama senioru koris "Noktirne" (mākslinieciskā vadītāja Ilga Bērziņa)
2. vieta VEF Kultūras pils senioru sieviešu koris "Daugavas vanadzes" (mākslinieciskā vadītāja Ārija Zeltiņa)

Žūrijas pārstāve Anžela Maslenņikova stāsta: "Mani iespaidi par šo dienu ir grandiozi. Tik daudz profesionāli, brīnišķīgi kori, Latvijas komponistu radīta laikmetīga mūzika, ļoti emocionāls sniegums. Šodien visu dienu es klausījos spīdošus priekšnesumus. Priecājos, ka tik ilgus gadus latvieši notur šo seno tradīciju. Tā ir prasme apvienot tik daudz cilvēkus dziedāšanas kultūrā, kas nes ne tikai estētisku baudījumu, bet piepilda dvēseli. Es ceru, ka pēc uzvaras Ukrainā mēs noteikti atjaunosim koru amatierkustību."

Šajos Svētkos Lielās balvas un karoga naglas dizainu radīja Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, savukārt to realizēja metālmākslinieks Modris Svilāns.

"Mēģinājumu process nezinātājam no malas var šķist juceklīgs un smags, tomēr svētku dalībniekus vieno kopējs mērķis - brīdī, kad viss sastājas savās vietās, tiek sasniegta pilnības sajūta. Balva veido divas perspektīvas: viena kā mūžīgā kustība, bet otra kā atskaites punkts - svētku 150.gadskārta," par balvas dizainu stāsta Rozenfelde. Balva darināta, izmantojot metālu un cēlkoku.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!