Foto: Publicitātes attēli

Viens no visu laiku produktīvākajiem filmu veidotājiem (pa kinolentei katru gadu), izcilais kinorežisors, scenārists un aktieris Vudijs Alens saņems goda Zelta globusa balvu, informē Holivudas Ārzemju preses asociācija, kas ir atbildīga par Zelta globusu sadali, informēja "AcmeFilm" pārstāvji Latvijā.

Vudijs Alens kā šī gada godalgas saņēmējs tika izraudzīts īpašā asociācijas valdes sēdē.

Balva, kura nosaukta leģendārā režisora un producenta Sesila B.Demilla vārdā, ir atzinība par "izcilu ieguldījumu izklaides industrijā" un ir Holivudas Ārzemju preses asociācijas prestižākais novērtējums. Godalgu Vudijam Alenam pasniegs Zelta globusu ceremonijā 2014.gada 12.janvārī.

Holivudas Ārzemju preses asociācijas vadītājs Teo Kingma norāda, ka "nav neviens cits, kurš šo balvu būtu pelnījis vairāk par Vudiju Alenu - viņa ieguldījums kino mākslā ir nenovērtējams. Vudijs Alens ir īsts dārgums."

Daži iepriekšējo gadu goda Zelta globusa balvas ieguvēji ir Stīvens Spīlbergs, Entonijs Hokpinss, Vorens Bītijs, Maikls Duglass, Morgans Frīmens, Harisons Fords, Roberts De Niro, Mārtins Skorsēze un citi. Pirms gada šo godalgu saņēma aktrise Džodija Fostere.

Vudijs Alens savas karjeras laikā ir saņēmis četras ASV Kinoakadēmijas godalgas un vairāk nekā simts citu balvu. Viņš ir režisors 49 kinolentēm, un jaunākā no tām, filma "Jasmīnas stāsts" ("Blue Jasmine") ar Keitu Blanšetu titullomā, patlaban tiek demonstrēta Latvijas kinoteātros.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!