Foto: Publicitātes foto
Šā gada 1. martā notiks 34. ikgadējā "Zelta avenes" balvas (Golden Raspberry Award) pasniegšanas ceremonija. Gluži tāpat kā citus gadus, arī šogad tā notiks dienu pirms "Oskara" pasniegšanas ceremonijas, un gluži tāpat kā līdz šim, arī šogad neviens to nevēlas saņemt.

Balvas tiek piešķirtas dažādās nominācijās, izceļot visu slikto kino nozarē, - sliktāko filmu, sliktāko režisoru, sliktākos pirmā un otrā plāna abu dzimumu aktierus, kā arī sliktākos scenāristus, operatorus un pārējos.

Pati balva ir golfa bumbas izmēra metāla avene, kas novietota uz astoņus milimetrus biezas dzelzs plāksnītes. Turklāt tā nav pat apzeltīta, bet nopūsta ar zelta krāsu, lai tāda izskatītos.

Līdz šim "Zelta avenes" saņēmēju vidū bijušas arī triloģijas "Krēsla" filmas, kā arī Sandra Bulloka, Adams Sandlers un Halle Berija. Tostarp Sandlers un Berija jau izsenis ir vieni no visvairāk gaidītajiem "Zelta avenes" balvu pasniegšanā. Šis gads nav izņēmums.

"Zelta avenei" nominētās filmas:

'Grown Ups 2'


Foto: Publicitātes foto

Kā skaidro "Zelta avenes" fonda dibinātājs Džons Vilsons, šai filmai ir visas iespējas kļūt par šā gada sliktāko filmu virknē (kopumā astoņās) kategoriju.

"Šī gada lielā nominācija ir kārtējai Adama Sandlera filmai. Viņš ir nominēts jau otro gadu no vietas, un šogad tas ir dēļ filmas "Grown Ups 2", kurā bariņš draugu dodas atvaļinājumā un izliekas, ka tas, ko viņi ir safilmējuši, ir filma," skaidro Vilsons, "tā nominēta nominācijās "Sliktākā filma", "Sliktākais aktieris", "Sliktākais otrā plāna aktieris", "Sliktākais trešā plāna aktieris", "Sliktākais scenārijs", "Sliktākais kādas filmas turpinājums" un gandrīz visās citās."

Filmas veidotāji gan par šo vērtējumu var neskumt, jo filmēšanā ieguldītie 80 miljoni ASV dolāru atnesuši aptuveni 247 miljonu peļņu.

'Lone ranger'


Foto: Publicitātes foto

Pat pati filmas "Lone ranger" jeb "Vientuļais reindžers" radītāja - kompānija "Disney" - esot atzinusi, ka ar šo "grāvēju" vējā izsviesti vairāki simti miljoni ASV dolāru, vēsta "Zelta avenes" pārstāvji.

Tiesa, pavisam izmesti tie nav, jo filma nopelnījusi tieši tikpat, cik ieguldīts tās tapšanā - aptuveni 260 miljonus ASV dolāru. 

Uz balvu var "cerēt" arī filmas galvenais aktieris, Vientuļā reindžera tēla atveidotājs Džonijs Deps nominācijā "Sliktākais aktieris".

'Movie 43'


Foto: Publicitātes foto

Jāatzīst, ka reti kurš šādas filmas eksistenci vispār ir pamanījis. "Movie 43" vienīgais vērā ņemamais fakts ir tās aktieru sastāvs, kuru vidū ir pat Keita Vinsleta, Hjū Džekmens, Ričards Gīrs, Džerards Batlers, Emma Stouna, Naomi Vatsa, Uma Turmena, Halle Berija un citi.

Šī pretrunīgi vērtētā komēdija parodē cilvēku kaislības, joko par iedomību un kompleksiem un mudina paskatīties uz sevi no ironiskās puses. Pārsteidzoši, bet tā īsu brīdi rādīta arī Latvijas kinoteātros.

'A Madea Christmas'


Foto: Publicitātes foto

Šo visai zemās kvalitātes komēdiju Latvijas kinoteātri pat bija izvēlējušies nerādīt. Līdzīgi darījušas kinozāles arī lielā daļā citu pasaules valstu.

Tomēr izņēmums ir Ziemeļamerika, kur filma guva finansiālus panākumus, dubultīgi atpelnot iztērētos 25 miljonus ASV dolāru.

'After Earth'


Foto: Publicitātes foto

"After Earth" jeb "Atgriešanās uz Zemes", kā to pazīst Latvijā, ir vēl viena no potenciāli sliktākajām filmām daudzās kategorijās. Lai kā Vils Smits censtos, šī filma, kurā galvenajā lomā filmējies viņa dēls Džeidens, nav nekas vairāk kā ļoti dārgs viņa reklāmas klipiņš, uzskata "Zelta avenes" fonda pārstāvji.

Ekranizētais stāsts par to, kā cilvēki pēc tūkstošiem gadu atgriežas uz planētu Zeme, izmaksājis aptuveni 130 miljonus ASV dolāru, bet pašā ASV kino tirgū ienesa knapu 60 miljonu peļņu. Tiesa, ārpus Ziemeļamerikas tai gāja stipri vien labāk, ļaujot arī ievērojami nopelnīt.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!