Foto: Publicitātes foto
"Positivus" festivāla kino telts ik gadu bijusi gards kumoss visiem vizuālo mākslu baudītājiem – tajā tiek demonstrētas ne tikai labākās starptautiskās un pašmāju mākslas un dokumentālās filmas, bet arī īpašas īsfilmu programmas. Šovasar kino telts nesīs festivāla galvenā atbalstītāja Lattelecom vārdu un kļūs vēl plašāka nekā iepriekš, piedāvājot arī saistošas diskusijas ar kino ļaudīm, savas jomas profesionāļiem un kino mākslas cienītājiem.

"Lattelecom kinoteātris" būs atvērts ik dienu no agra rīta līdz vēlai naktij, trīs dienu laikā kino gardēžiem piedāvājot vairāk nekā 40 stundas kino – labāko no pašmāju kinematogrāfa, kā arī pasaules atzinību guvušus kinodarbus. Līdz ar kino bērniem, izklaidēm un pārdomām, kā arī eksperimentiem ar modes kino, kā ik gadu kinoteātris piedāvās aktuālus kino darbus sadarbībā ar Latvijas un kaimiņvalstu kino producentiem un izplatītājiem. Programmā iekļautas jaunākās spēlfilmas no Baltijas valstīm, tostarp arī plašu rezonansi izsaukušās Latvijā tapušās filmas "Es esmu šeit", "Ausma" un "Pelnu sanatorija", kā arī lietuviešu kinodarbu "Sangailes vasara".

Īsfilmu programmas ietvaros tiks demonstrētas Rīgas Starptautiskā kino festivāla sarūpētās Latvijas un kaimiņvalstu studentu jaunākās īsfilmas. Kinoblogeru apvienība "Spektrs" ik dienu, tuvojoties tumsai, izklaidēs ar humoru, šausmām un pasakām, tostarp ar filmas "Zaļā istaba" (Green Room) īpašo seansu. Gaidāmi arī citi pārsteigumi un kino kompilācijas, tai skaitā Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) sagatavotā programma "Latvijas literāro darbu ekranizācijas animācijas filmās".

LKS piedāvās arī daudzu jau iemīļotas filmas – bērnus priecēs "Lupatiņu" sērijas, bet pašmāju mūzikas mīļotāji novērtēs filmu "Prāta Vētra. Starp krastiem", savukārt kultūras izzinātāji – aizkustinošo kinematogrāfisko stāstu par divu neparastu sieviešu draudzību "Ručs un Norie". Jura Podnieka studija pirmo reizi plašākai auditorijai demonstrēs filmu "Kvanta kods", kas ļaus ieskatīties pazīstamā fiziķa Vjačeslava Kaščejeva dzīvē.

Sadarbībā ar "Short Riga" tiks demonstrētas vairākas īsfilmu programmas, un pirmo reizi "Positivus" – arī īpaši festivālam sagatavota modes īsfilmu kolekcija. Atsevišķu filmu programmu piedāvās "Kino Bize", kurā iekļauta filma bērniem un pusaudžiem "Mazais spoku detektīvs" (The Phantom Boy), kulta filma ar Deividu Boviju "Cilvēks, kurš nokrita uz zemes" (The Man Who Fell On The Earth), nesen mūžībā aizgājušajam māksliniekam Prinsam veltītā "Purpura lietus" (Purple Rain), kā arī filma par dzīvi Islandē "Auni" (Hrútar).

Īpaša uzmanība šogad tiks pievērsta diskusijām, kurās tiks aplūkotas sabiedrībā aktuālās tēmas kontekstā ar kinematogrāfa iespējām – unikāla iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kas nodarbinājuši prātu jau ilgāku laiku. Gaidāmas arī diskusijas "Kvantu fizika - zinātnes melnā avs?" un "Masu komunikācijas līdzekļi, kino un manipulācija ar cilvēku prātiem. Mīti, vēsture".

Jau ziņots, ka "Positivus" 10. jubilejas festivāls notiks no 15. līdz 17. jūlijam.

Līdz šim izziņotā "Positivus" festivāla programma uz galvenajām skatuvēm:

Ellie Goulding, "M83", Iggy Pop, "Years & Years", "Hot Chip", John Newman, "Air", "Wolf Alice", Grimes, Richard Hawley, "Mercury Rev", Charles Bradley, "Oh Wonder", Seinabo Sey, C Duncan, "Ho99o9", San Fermin, "Cigaretts After Sex", "Arthur Beatrice", "The Japanese House", "Postaal", "Choir of Young Believers", Alise Joste, Ozols, "Dzelzs vilks", "Carnival Youth", "Mielavs un Pārcēlāji", "Skyforger", "DaGamba", "Sattellites LV", "Rīgas modes", "Super Besse", Kashuks, "Tehnikums", "The Pink Elephant", "Chomsky Chess Club", "Mionia", "Irving Ark", Joss Stone, Latvijas Radio bigbends & Ralfs Eilands: "Cits Pauls", Mike Skinner & Murkage present Tonga, "HÆLOS" un citi.

Festivāla biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com,"Biļešu servisa" kasēs un "Nordea" bankomātos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!