Foto: Kadrs no filmas "Labirints"

Nedēļas nogalē, no 26. līdz 28. augustam Cēsīs norisināsies otrais Rokfilmu festivāls, piedāvājot gan daudzveidīgu mūzikas filmu izlasi, gan to saturam pieskaņotus koncertus, lekcijas un citas aktivitātes. Festivāla rīkotāji to sauc par īstu "filmu Vudstoku".

Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks saka: "Rokfilmu festivāls tev ir burtiski paradīze, ja mīli rokmūziku un kaut kādu iemeslu dēļ arī kino. Brīnos, kā nevienam nebija ienācis prātā kaut ko tādu noorganizēt jau senāk. Un Cēsis – jā – tā ir ideāla vieta, kur tam notikt arī turpmāk."

Biļete uz visiem festivāla pasākumiem nopērkama www.ticketshop.lv, bet uz atsevišķiem notikumiem – to norises vietā.

Filmas tiks izrādītas gan Cēsu tirgus paviljonā, gan pilsētas centrā Rožu laukumā, gan mākslas telpā "Mala".

Ko dzirdēt un redzēt festivālā, ko noteikti nepalaist garām – aicinām iepazīties ar festivāla programmu!

Atklāšanā – 'Heart of a Wolf' – filma no Igaunijas

Lai uzturētu tradīciju un rādītu kādu no Baltijā veidotām jaunākajām rokfilmām, festivāla atklāšanai ir izvēlēta filma, kas tapusi pagājušā gada beigās un pagaidām rādīta tikai Igaunijas faniem, stāstot par patieso mūzikā, un kas ļauj sasniegt visu tik kārotās lielās starptautiskās skatuves.

Filmas "Heart of a Wolf" (Vilka sirds, 2015, režisore Liina Paakspu, EE) vēsta par igauņu grupas "Metsatoll" rašanos, attīstību un sadarbību ar jau popularitāti guvušo somu grupu "Finntroll".

Filma par mūziku, attiecībām un slavu – 'Kill All Redneck Pricks: Karp Lives!'

Filma "Kill All Redneck Pricks: Karp Lives! 1990-1998" (2010, režisors William E. Badgley, ASV) piedzīvos Latvijas pirmizrādi. Tā vēsta par par jauniešiem no Vašingtonas štata, kuri no vidusskolnieku garāžas grupas kļūst par ietekmīgu post-hardcore grupu, kas apceļojusi visu pasauli.

Filma ir par mūziku kā attiecību risinātāju, bet arī par to, kā no garāžas nokļūst slavas zenītā, kas nebūt nav tas svarīgākais.

Metālmūzikas vieta islāma vidē – 'Before the Spring, After the Fall' un 'A Trip, not a Tour – Swiss Hardcore in Morocco'


Festivāla programmā iekļautas divas filmas, kas vēsta par mūzikas, šai gadījumā metāla, nozīmi aktīvas sociālas pozīcijas veidošanā, parādot metāla mūzikas vietu islāma vidē laikā, kad reģionā notiek intensīva karadarbība, kas šobrīd ietekmē mūs visus.

"Before the Spring, After the Fall" (Pirms pavasara, pēc rudens, 2013, režisors Jed Rothstein, ASV/ Ēģipte) Rokfilmu festivālā piedzīvos Eiropas pirmizrādi. Filma stāsta par alternatīvās mūzikas pagrīdi Ēģiptē, kas iesildīja revolūciju valstī un Arābu pavasari.

Tāpat Eiropas pirmizrādi Cēsīs piedzīvos filma "A Trip, not a Tour - Swiss Hardcore in Morocco ("Ceļojums, ne turneja – Šveices hardcore Marokā", 2014, režisors Johannes Hartmann, Šveice). Tā stāsta par metālmūzikas attiecībām ar islāmu, par brīvā gara apspiešanu un par nemitīgu cīņu, lai gūtu tiesības izpausties.

Pašmāju jaunumi – 'Inokentijs Mārpls' latviešu kino ar Ulda Rudaka stāstījumu

Foto: Kadrs no filmas "Ērkšķiem pilna istabiņa"

Festivāla programmā tiek piedāvātas divas īsfilmas par grupas "Inokentijs Mārpls" pēdām jaunāko laiku latviešu kino – Elzas Feldmanes "Bočka" un Ivetas Budrēvičas "Ērkšķiem pilna istabiņa". Filmu seansus papildinās mūzikas apskatnieka Ulda Rudaka stāstījums.

Piemiņa aizgājējiem Prinsam un Deividam Bovijam

Šogad īpaša vieta programmā atvēlēta divām rokmūzikas leģendām – Deividam Bovijam un Prinsam, kuri šogad aizgāja mūžībā.

Uz āra kino skatuves piektdienas un sestdienas vakarā Rožu laukumā būs redzamas filmas ar abu mūziķu piedalīšanos. Skatītājiem tiks piedāvāta filma "Purple Rain" ("Purpura lietus", 1984, režisors Albert Magnoli, ASV) un "The Hunger" ("Izsalkums", 1983, režisora Tony Scott debijas filma)

Savukārt sestdienas rītā Cēsu Tirgus vecajā paviljonā notiks Mārtiņa Šmita lekciju par pasaku filmu "Labyrinth" ("Labirints", 1986, režisors Jim Henson), kurā galveno lomu spēlē Deivids Bovijs. Uz seansu aicināti gan bērni, gan viņu vecāki, lai kopā svinētu filmas 30 gadu jubileju.

Aizgajēji tiks godināti arī īpašā svētdienas pusdienlaika pasākumā – DJ Rudaks un DJ Šmits spēlēs vinila plašu RIPu ballīti ar VJ INA VARE vizuālo noformējumu.

Mūzika ar filmu garšu un dzeja kā rokdziesma

Par festivāla muzikālo programmu rūpēsies grupas "The Pink Elephant", "Green Novice", "Židrūns" "Kiss of the Dolls" un "Fonoplāns". Iesildīšanas koncerti notiks pirms filmām, kā arī plašāki koncerti starp filmām Tirgus paviljonā un sestdienas pēcballītē mākslas telpā "Mala".

Savukārt sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri notiks jam sesija, kurā piedalīsies Rihards Lībietis (ģitāra), Mārtiņš Burkevics (basģitāra), Zintis Žvarts (saksofons), Māris Elksnis (taustiņi) kopā ar LNSO pārstāvjiem Andri Ābelīti (trompete), Raivi Māguru (tuba), Ernestu Mediņu (sitamie instrumenti). Kā sola rīkotāji – repertuārs būs pārsteigums.

Festivāla rīkotāji ir aicinājuši arī Latvijas jaunos dzejniekus, kuri gribētu ieraudzīt savus darbus pārveidotus dziesmā, iespējams, arī rokdziesmā, lasīt savus darbus mākslas telpā "Mala" organizētajā vinila plašu vāciņu izstādē "Bērnības skaņa". Lasījumi sāksies jau 26. augusta pēcpusdienā un turpināsies sestdienas un svētdienas rītā "Brokastu ar dzeju" laikā. Ar dzejoļiem festivālā piedalīsies: Kirils Ēcis, Elza Ruža, Annija Freiberga, Raimonds Kirkis, Lote Lārmane, Eduards Kalkis, Laura Alpe, Elīza Gulbe, Luīze Lote Nežberte, Marija Luīze Meļķe, Gints Aleksandrs Dreimanis. Būs dzejoļi arī no Toma Treiberga un Kristiānas Šukstas.

Festivāla aktivitātes Cēsu centrā

Foto: LETA

Papildus seansiem un koncertiem, festivālā būs brīvā mikrofona skatuve sestdien pa dienu Rožu laukumā, interesenti var pieteikties uz "info@rockfilmfestival.lv" vai pie skatuves pasākuma norises laikā.

Festivāla laikā būs skatāms Latvijas mūzikas video zelta fonds, kā arī notiks seminārs un darbnīca par mūzikas klipu radīšanu. Lekcijas lasīs Mārtiņš Grauds un Adriāna Roze. Savukārt par grupu vizuālās identitātes pilnveidi disku vāciņos, logo un plakātos stāsta mākslinieks Artūrs Bērziņš.

Kā īstā rokfestivālā, divas naktis darbosies arī telšu pilsētiņa pašā Cēsu centrā – zālienā pie Cēsu pilsētas domes Bērzaines ielā 3, un kopējas vēlās brokastis (brančs) ar dzeju visiem pasākuma apmeklētājiem mākslas telpā "Mala".

Plašāk par festivāla norisēm un precīzu programmu var atrast www.rockfilmfestival.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!