Foto: Publicitātes attēls

Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāla 2016. gada programmas skates programmu Rīgā tradicionāli varēs noskatīties kinoteātrī "Splendid Palace" – 30. septembrī plkst. 19.00 un 1. oktobrī plkst. 17.00, portālam "Delfi" vēsta pasākuma rīkotāji.

Festivāls norisināsies arī lielākajās Latvijas pilsētās: Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un citur. Festivāla ietvaros notiks arī kino forums "Kā kļūt par režisoru Latvijā", kur piedalīsies Latvijas režisori un producenti.

"Manhattan Short Film Festival" programmā šogad ir iekļautas filmas no Francijas, Norvēģijas, Vācijas, ASV, Krievijas, Holandes, Lielbritānijas un Austrālijas.

"Mēs tikai varam minēt, kuru filmu izvēlēsies skatītāji – franču īsfilmu par pasaules galu zinātniskās fantastikas žanrā vai biroja šausmeni par mūsdienu vilkača dzīvi? Dīvainu 50. gadu Holivudas mīlas stāstu vai austrāliešu animāciju par pašizpausmes brīvību?" pārdomās dalās festivāla organizētājs Staņislavs Tokalovs, "bet visas 10 filmas vieno režisoru meistarība, talantīgi scenāriji, kā arī stāstu universālums."

Daudzas šīgada filmas jau ir prestižu starptautisku festivālu – Berlīnes kinofestivāla, "Sundance", Toronto starptautiskā kinofestivāla, "Traibeka" – laureātes un dalībnieces. Bet pagājušā gada "Manhattan Short" laureāts – Čīles režisora Gabriela Osorio Vargasa filma "Lāča stāsts" ("Bear Story") – ieguva "Oskara" zelta statueti.

Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls Latvijā notiek jau piekto gadu. Katrs skatītājs saņems anketu, lai nobalsotu par labāko filmu un labāko galvenās lomas atveidotāju. Rezultāti tiks publicēti festivāla mājas lapā un festivāla "Facebook" lapā.

Kino forums ar Latvijas režisoru un producentu dalību notiks kinoteātrī "Splendid Palace" 1. oktobrī plkst. 17.00, pirms festivāla programmas skates. Foruma dalībnieki diskutēs par tematu "Kā kļūt par režisoru Latvijā". Skatītāji varēs uzdot jautājumus dalībniekiem.

Biļetes uz kinofestivāla "Manhattan Short 2016" programmas skatēm Rīgā var iegādāties internetā vai pirms seansa kinoteātrī "Splendid Palace", Elizabetes ielā 61. Filmas tiks demonstrētas angļu un oriģinālvalodās ar latviešu, krievu, angļu subtitriem. Kopā tiks izrādītas desmit "Manhattan Short" finālistes.

'Tunelis' ('The Tunnel')

Režisors Andre Overdals (André Øvredal), Norvēģija, 12:35.

Ģimene atgriežas no ceļojuma pārapdzīvotā nākotnes pilsētā un iekļūst ceļa sastrēgumā, kura iemesls ir noslēpumains valdības izveidots tunelis, kas var kļūt liktenīgs.

'Bravo vīrs' ('Bravoman')

Režisors, scenārists, producents: Evelina Barsegiana, Krievija, 18:25.

Andrejs, tērpies smokingā, katru vakaru sauc "bravo!" teātros – par naudu viņš uzkurinās skatītājus jebkurā izrādē. "Darba" ietekmē Andrejs kļūst par ciniķi, kamēr nesatiek sievieti, kura dievina teātri un nekautrējas no pārdzīvojuma pat raudāt.

'Salauztie' ('Kaputt')

Režisori un animatori: Folkers Šlehts (Volker Schlecht) un Aleksandrs Lals (Alexander Lahl), Vācija, 7:00.

Dokumentāla animācija par notikumiem sieviešu cietumā Austrumvācijā, bijušajā VDR.

'Ellu paaugstinās amatā?' ('Ella Gets a Promotion?')

Režisori: Ričards Diazs (Richard Diaz) un Maiks Puzateri (Mike Pusateri), ASV, 9:00.

Talantīga un kompānijai uzticīga darbiniece beidzot saņem pelnītu paaugstinājumu, bet jaunajam amatam ir medaļas otra puse.

'Turies!' ('Hold On')

Režisors: Šarlota Skote - Vilsone (Charlotte Scott - Wilson), Holande, 20:00.

Jaunai, talantīgai čellistei sākas skatuves drudzis pēc tam, kad nozīmīgas uzstāšanās laikā viņas instrumentam pārtrūkst stīga.

'Virsstundu darbs' ('Overtime')

Režisors: Kreigs D. Fosters (Craig D.Foster), Austrālija, 9:00.

Izpalīdzīgs finansu kompānijas menedžeris nespēj atteikties no virsstundu darba, lai arī zin, ka pēc tumsas iestāšanās viņam nav vēlams tur uzturēties.

'Karuselis' ('Carousel')

Foto: Publicitātes attēls. Carousel

Režisors: Kals Vabers (Kal Waber).

Kad pieaudzis vīrietis grib pamācīt pusaudzi dzīves gudrībās, viņam jāatceras, ka reakcija var būt visai negaidīta.

'Gorilla' ('Gorilla')

Režisors: Tibo Pinsārs (Tibo Pinsard), Francija, 14:05.

1952.gads, Holivuda. Henrijs Korso filmējas gorillas kostīmā piedzīvojumu filmās. Ko gan viņam izgudrot, lai filmu zvaigzne iemīl milzīgo pērtiķi?

'Es esmu zīmulis' ('I Am A Pencil')

Režisors: Džo D'Arsī (Joe D'Arcy), Austrālija, 5:40.

Pašizpausmes brīvība – lūk šīs animācijas filmas galvenā tēma, kas radusies 2015. gada Francijas protesta akciju iespaidā pēc teroristiskā akta "Charlie Hebdo" redakcijā.

'Noslēpumainā Pola V.R. pēdējais ceļojums' ('The Last Journey of the Enigmatic Paul W.R.')

Režisors: Romēns Kiro (Romain Quirot), Francija, 12:35.

Labākais Zemes astronauts, pazūd kopā ar lidojošu mašīnu pirms misijas - lidojuma kosmosā, kura laikā viņam jāglābj pasaule.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!