Foto: Publicitātes foto

No 25. – 27. augustam kinoteātrī "Splendid Palace" otro reizi norisināsies Dāņu kino vasaras festivāls, kas tapis sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu un skatītājiem piedāvā noskatīties četras izcilas dāņu kinofilmas, kuru režisores ir sievietes, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Festivāla laikā būs iespēja tikties ar vienu no filmu režisorēm - Aneti K. Olesenu (Annette K. Olesen), kura pasākumā piedalīsies ar divām spēlfilmām. Ar viņas darbu "Sīkās neveiksmes" (Små ulykker) 25. augusta vakarā notiks festivāla atklāšana. 2002. gada uzņemtajā filmā režisore atainojusi aizkustinošu stāstu par kādu ģimeni, kurā pēc traģiska notikuma bērni atgriežas dzimtajā pilsētā, lai kopīgi samierinātos ar situāciju.

Arī otro festivāla dienu 26. augustā plānots iesākt ar Olesenas režisēto filmu. Spēlfilmā "Mazais Kareivis" (Lille Soldat) jauna sieviete Lotte atgriežas no kara dienesta. Zaudējusi ilūzijas par dzīvi, viņa kļūst par šoferi tēva vadītajā prostitūcijas biznesā. Skatītāji savus jautājumus režisorei varēs uzdot otrā seansa laikā.

Kā trešo filmu festivāla organizatori skatītājiem piedāvā noskatīties režisores Suzannes Bīras (Susanne Bier) spēlfilmu "Labākā pasaulē" (Hævnen), kurā attēlotas vairāku ģimeņu sarežģīto attiecību ainas. Notikumu saasināšanās atstāj dziļus iespaidus uz jaunāko paaudzi, tāpēc jaunatne pieņem radikāli nepareizus lēmumus.

Otro festivāla dienu noslēgs režisores Perniles Fišeres Kristensenas (Pernille Fischer Christensen) spēlfilma "Ģimene" (En Familie). Tā ir spēcīga ģimenes drāma, kas stāsta par savstarpējām attiecībām, kuras balansē starp pienākumiem un brīvību.

Savukārt festivāla pēdējā, trešajā dienā pirmo reizi uz lielā ekrāna Latvijā festivāla apmeklētāji varēs noskatīties un novērtēt leģendārā un godalgotā režisora Larsa fon Trīra (Lars fon Trier) astoņu sēriju mini seriāla "Valstība" ("The Kingdom") pirmo daļu, kas paredzēts kā spožs festivāla noslēgums. Seriāls, kura notikumi risinās Dānijas slimnīcā, skatītājus ievedīs medicīnas un zinātņu valstībā. Ļaujot sekot dīvainām parādībām un pārdabiskiem notikumiem, tas neatstās vienaldzīgu nevienu asu izjūtu cienītāju.

Kinoteātra "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa atzīst: "Dāņu kino fenomens ir Eiropas pozitīvais piemērs. Filmu industrijā Dānijā līdzās vīriešiem, režisores sievietes ir izteikti spēcīgas, nerunājot par dzimti, bet gan mākslas izpausmi. Arī Lars fon Trīrs šajā filmu kolekcijā nav "baltais zvirbulis", jo viņa filmās sievietēm vienmēr bijusi nozīmīga loma. "Splendid Palace" publika Dāņu kino jau ir iepazinusi un iemīļojusi, tāpēc paredzam šo tradīciju turpināt arī turpmāk."

Biļetes uz festivālu jau iespējams iegādāties mājaslapā, savukārt "Splendid Palace" kasēs - no 16. augusta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!