Fоtо: Diāna Trope

Nedēļas nogalē ar svinīgu balvu pasniegšanu noslēdzās Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas", kurā par godalgotām vietām cīnījās 68 īsfilmas. Festivāla "Grand Prix" un bronzas Annas statueti ieguva beļģu animatoru Marka Džeimsa Roelsa (Marc James Roels) un Emmas de Svāfas (Emma De Swaef) veidotā filma "Šī burvīgā kūka", savukārt par labāko Baltijas īsfilmu konkursā starptautiskā žūrija atzina režisores Ances Kazakas veidoto animācijas filmu "Nervi uz nerviem", portālu "Delfi" informē festivāla pārstāvji.

"Mana filma stāsta par misofoniju – paaugstinātu jutīgumu pret noteikta veida skaņām. Nolēmu vizualizēt savu personisko pieredzi," atklāj filmas "Nervi uz nerviem" režisore Ance Kazaka.

"Tā ir īsa un precīza filma par maz pazīstamu stāvokli un personīgu cīņu, ko var attēlot vienīgi ar animācijas palīdzību," atzina žūrijas priekšsēdētājs, kino pasaulē ietekmīgā Tamperes kinofestivāla direktors Juka-Peka Lākso.

"Nervi uz nerviem" ir Ances Kazakas, Latvijas Mākslas akadēmijas audio-vizuālās mediju mākslas nodaļas diplomandes debijas filma un vienlaikus arī diplomdarbs

Animācijas filmai "Šī burvīgā kūka" tika piešķirta festivāla galvenā balva "Grand Prix" par animācijas spēka un šī izteiksmes līdzekļa priekšrocību atklāšanu, risinot sarežģītus jautājumus. Filmas darbība norisinās koloniālajā Āfrikā 19. gadsimta beigās un stāsta par piecu dažādu tēlu – nemierīga karaļa, pusmūža pigmeja, neveiksmīga biznesmeņa, šveicara un armijas dezertiera likteņiem.

2018. gada konkursu vērtēja tarptautiska žūrija: žūrijas priekšsēdētājs - Juka-Peka Lākso, Tamperes filmu festivāla direktors; režisore Ieva Ozoliņa, filmu "Mans tēvs – baņķieris" un "Dotais lielums:mana māte" autore, Francijas kinofestivāla "Signes de Nuit" vadītājs Dīters Vičoreks (Dieter Wieczorek) kā arī režisore, animatore un karikatūriste no Polijas Renāta Gasiorovska (Renata Gąsiorowska).

"2Annas" 2018 laureāti:

Par labāko spēlfilmu atzīta Austrālijas filma "Šīs būtnes" ("All these creatures" / 13'), režisors Čārzla Viljamsa (Charles Williams).

Par labāko dokumentālo filmu atzīta "Salarium". Ģipša Anna aizceļos pie tās režisoriem no Lielbritānijas – Sašas Litvincevas (Sasha Litvintseva) un Daniela Manna (Daniel Mann).

Par labāko animācijas filmu atzīta Francijas un Brazīlijas kopražojuma īsfilma "Guazuma". Ģipša Anna aizceļos pie tās režisores Naras Normandes (Nara Normande).

Par labāko vidēja garuma filmu atzīta dokumentālā, eksperimentālā filma "Bez aprikozēm". Ģipša Anna aizceļos pie tās režisora no Pakistānas Daniela Asadi Faezi (Daniel Asadi Faezi).

Bērnu īsfilmu konkursā skatītāji par labāko atzinuši Īrijas režisores Bonijas Dempsijas (Bonney Dempsey) spēlfilmu "Viss ar laiku!", savukārt par Labāko jauniešu filmu skatītāji nominējuši Spānijas režisora Horhes Mjuriela (Jorge Muriel) spēlfilmu "Zēns, kurš gribēja lidot".

Žūrijas atzinības diplomus izpelnījušās Lietuvas režisora Laurina Bareiša (Laurynas Bareiša) drāma "Kaukāzs" un Šveices režisora Marka Oleksas (Mark Olexa) dokumentālā īsfilma "Melnā līnija" (Ligne Noire).

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !