Foto: Kadrs no video

Gads ierasti beidzas un sākas ar BBC filmu izlasēm, un arī 2019. nav nekāds izņēmums. Piedāvājam iepazīties ar šī gada gaidītākajiem 10 kino pasaules notikumiem, kur veselās divās filmās būs atkal redzams Breds Pits, populārais seriāls "Dauntonas abatija" turpināsies pilnmetrāžas versijā, kā arī jaunu elpu būs ieguvis Disneja klasiskais stāsts "Karalis Lauva".

'Kapteine Mārvela'

Citplanētieši, spraigs sižets un noslēpumaina izcelsme. Brī Lārsone atveido "Marvel" pēdējo supervaroni, Kerolu Denversu, kura atklāj savas superspējas kā Kapteine Mārvela. Stāsts risinās deviņdesmitajos gados, un tā galvenā varone Denversa cenšas noskaidrot savu patieso izcelsmi paralēli arī mēģinot glābt Zemi no citplanētiešu kara. Ja ne viņa, tad kurš gan? Denversa uzaugusi starp krī rases pārstāvjiem – dižciltīgiem karotājiem, kurus atveido gana lieliski aktieri, piemēram, Anete Beninga. "Kapteines Mārvelas" (Captain Marvel) treilerī redzams Džūda Lovs, par kura lomu aizliegts viņam aizliegts runāt, bet Semjuels Lī Džeksons parādās kā "Atriebēju" varonis Niks Fjūrijs.

'Reiz Holivudā'

Kventina Tarantino filmas allaž rada troksni. Šajā gadījumā tai ir dubults potenciāls, jo apvieno sevī slavenus aktierus un mājienus par stindzinošu vardarbību. Leonardo di Kaprio atveido dziestošu televīzijas zvaigzni, bet Breds Pits ir viņa partneris. Darbība norisinās 1969. gadā – neilgi pirms Mensona slepkavībām. Margota Robija iejutusies Mensona upures – Šāronas Teitas – tēlā, savukārt Als Pačīno parādās kā di Kaprio tēla aģents. Visa šī zvaigžņu plejāde nebūt neizmaksāja lēti – tās izmaksas ir 95 miljoni dolāru. Ar alūziju uz episko "Reiz Rietumos", kuras autors ir viens no Tarantino režijas varoņiem Serdžo Leone, "Reiz Holivudā" (Once Upon a Time In Hollywood) nepārprotami ir milzīgas ambīcijas.

'Mēs'

Džordana Pīla spožā filma "Prom!" (Get Out), kurā apvienojās viltīgas un komiskas šausmas ar sociālu komentāru par rasi, kļuva par pārsteidzošu hitu, piešķirot viņam viena no aizraujošāko mūsdienu scenāristu un režisoru titulu. Viņa nākamais veikums "Mēs" (Us) tiek daudzināts kā "jauns murgs", taču par sižeta līniju gan filmas veidotāji izsakās tik skopi it kā būtu "Marvel" filma. Tajā piedalās Lupita Ņono un Vinstons Djūks, kā arī Elizabete Mosa, kura izsacījusies, ka "Mēs" turpina Pīla "domu rosinošu popkorna filmu" stilistiku.

'Karalis Lauva'

Disneja filmu studija vienai no tās populārākajām animācijas filmām radījusi augsto tehnoloģiju rimeiku, izmantojot reālistiskus datora radītus attēlus. Džeimss Erls Džounss, kurš atkal ierunājis Mufas balsi, acīmredzot bija vienīgais neaizstājamais aktieris no 1994. gada filmas. Šajā versijā pieaugušā Simbas balsi ierunā Donalds Glovers, Nalu, viņa mīlestību – Bejonse, bet Čīvetels Edžiofors ir ļaunais lauvu tēviņš Rēta. Savukārt Sets Rodžens un Billijs Eihners iejutušies Pumbas un Timona tēlos. Eltons Džons ar Bejonses palīdzību pārstrādājis oriģinālās filmas, tostarp arī lipīgo "Circle of Life".

'Dauntonas abatija'

"Dauntonas abatija" (Downton Abbey) ir turpinājums tāda paša nosaukuma populārajam britu televīzijas seriālam, kas bija skatāms no 2010. līdz 2015. gadam. Kroliju ģimene ar kalpiem atgriežas mājās, izņemot tos tēlus, kuri tikuši nogalināti seriālā. Filmā piedalās liela daļa seriālā redzamo aktieru – Hjū Bonevils, Elizabete Makgoverna, Mišela Dokerija, Džims Kārters u.c. Stāsts turpinās ap 1927. gadu, kad seriāls beidzās uz laimīgas nots, neviens nav ielikts cietumā un gaisā virmo mīla. Taču scenārists Džulians Felovs sagatavojis dažas traģēdijas, kā arī jaunus tēlus.

'Ad Astra'

Breds Pits pēc režisora Džeimsa Greja "pasūtījuma" dodas kosmosā. Šajā zinātniskās fantastikas piedzīvojumu filmā, kuras autora iepriekšējais iespaidīgais veikums bija viena no 2016. gada labākajām filmām "Zudusī pilsēta Z", Pita tēls meklē savu tēvu (Tomijs Lī Džonss), kurš pazudis pirms divām desmitgadēm misijas laikā uz Neptūnu. Protams, ka līdzība ar kosmosā pazudušā tēva motīvu no filmas "Rieva laikā" (A Wrinkle in Time) ir tikai sakritība. Pats Grejs "Ad Astra" salīdzinājis ar Džozefa Konrada romānu "Tumsas sirds" (Heart of Darkness), tāpēc varam gaidīt kādu noraujamies no ķēdes, kas Greja gadījumā varētu būt vēl viens aizraujošs ceļojums nepazīstamos plašumos.

'Raķešvīrs'

"Karalis lauva" nav vienīgais veids, kādā Eltons Džons šogad "parādīsies" uz ekrāniem. Šajā biogrāfiskajā mūzikas filmā, kas apzīmogota ar "tīras fantāzijas" marķējumu, Tarons Egertons iejuties Eltona Džona tēlā, vēstot par viņa kāpšanu slavas zenītā līdz 1977. gada izrāvienam. Spīdīgas žaketes, milzīgas saulesbrilles un atmiņu uzplaiksnījumi par viņa dienām rehabilitācijā. "Raķešvīra" (Rocketman) režisors ir Deksters Flečers, kurš pārņēma biogrāfiskās filmas par Frediju Merkūriju "Bohēmista rapsodija" filmēšanu pēc tam, kad Braiens Singers tika atstādināts. "Raķešvīram" ir potenciāls kļūt par līdzīgā manierē ieturētu stāstam, kas liek celties kājās un dejot līdzi.

'Sieviete logā'

A. Dž. Finna slavenais tāda paša nosaukuma romāns (The Woman in the Window) tika plaši izdaudzināts kā Hičkoka garā ieturētas filmas gatavs materiāls. Nu tas pārtapis kinolentē, turklāt pilnā ar "Oskara" nominantiem un uzvarētājiem. Eimija Adamsa ir agarofobiska psiholoģe, kura izspiego savus kaimiņus – tos atveido Džuliana Mūra un Gerijs Oldmens. Viņa mēģina pierādīt pasaulei, ka pāri ielai notikušais noziegums nav viņas iztēles auglis. Vai arī tomēr ir? Lieliskais Braiens Tairijs Henrijs (Widows) atveido detektīvu, savukārt filmas režisors Džo Raits pazīstams ar tādiem prestižiem darbiem kā "Tumšākā stunda" un "Piedošana", kā arī par nenovērtēto 2011. gada trilleri "Hanna", kurā Sērša Runena atveidoja pusaudžu slepkavu.

'Star Wars: Episode IX'

Šis stāsts ir nebeidzams. "Zvaigžņu karu" turpinājuma sērijā radīta trešā filma, kas seko "Zvaigžņu kari: Spēks mostas" un "Zvaigžņu kari: Pēdējie džedi". Vecā franšīze nevar apsolīt oriģinalitāti, taču triloģija ieguvusi jaunās paaudzes dinamiku. Deizija Ridlija ir galvenā varone Reja, Ādams Draivers ir Kailo Rens (iespējams, labākais tumšais tēls kopš viņa vectēva Dārta Veidera), bet Džons Bojega atveido Finu. Atgriezīsies arī Kerija Fišera princeses Lejas lomā. Savukārt režisē to visu "Zvaigžņu kari: Spēks mostas" autors Dž.Dž. Abramss.

'Pēdējie Ziemassvētki'

Reizēm nepieciešami vien vārds, lai filmu padarītu pievilcīgu – Emma Tomsone. Viņa kopā ar dramaturģi Braioniju Kimingsu sarakstīja un arī pati spēlē šajā romantiskajā filmā, kuras iedvesmas avots ir Džordža Maikla pasaulslavenā dziesma "Last Christmas". Tajā skan arī viņa mūzika. Emīlija Klārka, kas nebūt nelīdzinās savam veikumam "Troņu spēlēs", atveido Keitu, kura elfa tērpā strādā Ziemassvētku veikalā, bet Henrijs Goldings (Crazy Rich Asians) spēlē pievilcīgu vīrieti, kurš tajā ienāk. Filmas režisors ir Pols Feigs, kura kontā ir tādas filmas kā "Līgavas māsas" (Bridesmaids) un nesenais trilleris "Neliels lūgums" (A Simple Favor), un viņš to raksturo kā "mīlestības vēstuli Londonai".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!