Šā gada 1. martā Latvijas kinoteātros nonāks publicistes, kritiķes, feministes un kinorežisores Alises Zariņas debijas pilnmetrāžas filma "Blakus". Gada sākumā publicēts filmas tīzeris, sniedzot pirmo ieskatu jaunajā kinodarbā.

"Blakus" tiek raksturota kā neierasta filma Latvijai – citur šis žanrs tiek apzīmēts kā neatkarīgais kino un arī kā ceļa filma (road movie) – kino, kas saglabā vieglumu un cilvēcību, taču izvairās no klišejām vai ikdienišķības.

Filmas galvenie varoņi ir Luīze un Kaspars (Anta Aizupe un Āris Matesovičs) nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā. Filmas scenārija autores ir pati filmas režisore kopā ar Martu Elīnu Martinsoni.

Filmas režisore Alise Zariņa līdz šim vairāk pazīstama kā publiciste un kritiķe, taču īsfilmas, dokumentālo kino, mūzikas video, kā arī reklāmas video kā režisore un scenāriju autore veidojusi jau kopš 2012. gada. 2016. gadā radās ideja kopā ar operatoru Jāni Andrejevu un producenti Alisi Roguli uzsākt darbu pie pašmāju "road movie".

""Blakus" ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī. Tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Tās varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā – arī paši sevi. Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām. Filmā skan grupu "Čipsis un Dullais", "Singapūras satīns", "The Bad Tones" un daudzu citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā," raksta filmas veidotāji.

Filmā piedalās arī aktieri: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale, Armands Ikalis, Henrijs Arājs, Gerda Embure, Amēlija Āboltiņa un suns Bonija. Operators – Jānis Andrejevs, filmas māksliniece – Dace Sloka, kostīmu māksliniece – Jūlija Volkinšteine, filmas montāžas režisore – Jūlija Vinten, skaņu režisors – Kārlis Butins un Pēteris Pāss, producentes: Alise Rogule un Helēna Zakare.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!