Foto: Publicitātes foto
Vēl pirms oficiālās pirmizrādes, kas notiks 2. oktobrī Rīgā, Kannu un citos prestižos kinofestivālos atzinību guvusī režisora Jura Kursieša filma "Oļegs" piedzīvos reģionālās pirmizrādes vairākās Latvijas pilsētās, portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāvji.

Filmas īpašie seansi notiks sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, kas Cilvēku tirdzniecības novēršanas mēneša ietvaros organizē sociālo kampaņu un ekspertu diskusijas reģionos, lai aktualizētu cilvēku tirdzniecības jeb modernās verdzības tēmu.

"2013. gadā, kad uzņēmu savu pirmo spēlfilmu "Modris", mans paziņa žurnālists Kaspars Odiņš pastāstīja, ka gatavojot rakstu par latviešiem, kuri dodas strādāt uz Rietumeiropu. Viņa pētījuma centrā bija viens cilvēks, kurš bija devies labākas dzīves un darba meklējumos uz Beļģiju, kur nonācis citu imigrantu verdzībā un pēc kāda laika Latvijā atgriezies morāli un fiziski sakropļots. Šis patiesais stāsts bija iedvesmas avots manai filmai un spilgts pierādījums tam, ka arī mūsdienās pastāv paralēlā pasaule, kurā verdzība ir reāla. Turklāt attīstītās valstīs. Filma "Oļegs" ir ne tikai skaudrs un emocionāls stāsts par viena cilvēka pieredzēto, bet arī atgādinājums ikvienam par riskiem, kuri lielākoties netiek ņemti vērā, pieņemot vilinošu darba piedāvājumu ārzemēs," norāda filmas režisors Juris Kursietis.

Diskusiju cikls "Modernā verdzība Eiropā: filma "Oļegs"" norisināsies četrās Latvijas pilsētās: Valmierā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā. Diskusijās par tēmām, kas skar mūsdienu verdzību un cilvēktirdzniecību, piedalīsies gan filmas režisors Juris Kursietis un cilvēktiesību eksperte Gita Miruškina, gan prokurore Daiga Gavariņa, Valsts Policijas pārstāvis Raimonds Kronbergs un cilvēktirdzniecības novēršanas eksperte Lāsma Stabiņa. Diskusiju vadīs rakstniece un žurnāliste Sabīne Košeļeva. Vai personas dzimums, vecums, izglītība, nodarbošanās, stāvoklis sabiedrībā rada priekšnosacījumus mūsdienu verdzībai? Šis ir tikai viens no jautājumiem, uz kuriem rast atbildes centīsies diskusijas dalībnieki.


Diskusijas un īpašais filmas "Oļegs" seanss notiks:

18. septembrī: Valmierā, k/t "Gaisma", Rīgas ielā 19
26. septembrī: Daugavpilī, k/t "Silver Screen", Cietokšņa ielā 60
3. oktobrī: Liepājā, k/t "Balle", Rožu laukumā 5/6
4. oktobrī: Rīgā, k/t "Apollo", Maskavas ielā 257

Diskusiju sākums pulksten 16.00. Pēc diskusijas klātesošajiem būs ekskluzīva iespēja bez maksas noskatīties filmu "Oļegs".

Diskusiju cikla norisi atbalsta Iekšlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlaments Latvijā, Advokātu birojs "Spīgulis & Kukainis", Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā.

Jau ziņots, ka Jura Kursieša filma "Oļegs" (2019) ir patiess stāsts par Latvijas iedzīvotāju, kurš dodas uz Beļģiju labākas dzīves meklējumos, bet pēc sasaistīšanās ar poļu mafiju nokļūst verdzībā un attopas dziļākajā savas dzīves bezdibenī. Filma ar panākumiem izrādīta "Quinzaine des Réalisateurs" Kannās, kā arī jau guvusi balvas citos starptautiskos kinofestivālos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!