Foto: Jānis Deinats
"Filmu studijas Deviņi" un režisores Ināras Kolmanes veidotās pilnmetrāžas spēlfilmas "Bille" izrādīšanas tiesības iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa "HBO Europe" izrādīšanai Eiropas valstīs, portālu "Delfi" informē filmas veidotāji.

Šis ir pirmais gadījums, kad kāda Latvijas spēlfilma ir iegādāta izrādīšanai šajā plašajā televīzijas grupā, kurā ietilpst televīzijas kanāli teju visā Eiropā.

Sadarbojoties ar starptautisko filmu pārdošanas kompāniju "TVCO", filma "Bille" būs pieejama arī televīzijās un interneta platformās Latīņamerikā, Meksikā, Brazīlijā, Ķīnā, Spānijā, un citās vietās.

Tāpat filma "Bille" joprojām ceļo un piedalās starptautiskos filmu festivālos un konkursos. Tādējādi "Bille" kļuvusi par vienu no visvairāk ceļojošām Simtgades programmas filmām, piedaloties vairāk nekā 30 festivālos Eiropā, Āzijā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Balvu kā labākā spēlfilma "Bille" ieguva Starptautiskajā bērnu un jauniešu festivālā Isfahanā, Irānā.

Latvijā "Bille" skatāma filmu platformā "Shortcut", gan nopērkama DVD.

Režisores Ināras Kolmanes veidotā pilnmetrāžas spēlfilma "Bille" ieguvusi gan Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, gan saņēmusi Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu "Kilograms kultūras" kategorijā "Kino".

Filma tapusi pēc rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna "Bille" motīviem. Kino darbs skatītājus ieved 30. gadu Latvijā, kur mazā meitene Bille par spīti grūtajai ikdienai un vecāku mīlestības trūkumam nezaudē dzīvesprieku un apņēmību dzīvē izsisties uz augšu. Titullomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mammas lomā iejutusies Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš.

Filma tapusi kā Latvijas, Lietuvas un Čehijas kopražojums, pamata finansējumu saņemot Nacionālā Kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!