Фото: F64

Šā gada septembrī tiks uzsākta spēlfilmas "Jumprava. Lielais notikums" filmēšana, kuras pamatā ir stāsts par grupas "Jumprava" izveidošanos un attīstību laika posmā no 1984. līdz 1991. gadam, kad rokgrupa ar savām dziesmām un stilu veicināja Trešo Atmodu un iedvesmoja jaunus cilvēkus uz lieliem sapņiem pāri "dzelzs priekškaram". Spēlfilmas tapšanai tiek meklēti gan grupas mūziķu atveidotāji, gan masu skatu dalībnieki.

Kā "Delfi" informēja filmas veidotāji, dalībnieku atlasei aicināti pieteikties jaunieši no visas Latvijas. Meklēti tiek gan grupas mūziķu atveidotāji, gan masu skatu dalībnieki. Filmas galvenā četrinieka atlasei tiek meklēti pretendenti vecumā no 17 līdz 27 gadiem. Grupas mūziķu tēliem būtiska ir "dzirkstele acīs un pirkstu galos, ieraugot sintezatoru".

"Lūkojamies pēc tādiem, kuri sirdī jūtas kā īsti rokstāri," uzsver filmas veidotāji.

Filmas pamatā ir stāsts par to, kā 80. gadu Latvijā padomju kultūras terminoloģijā un praksē eksistējošais "vokāli instrumentālais ansamblis" kļuva par slaveno grupu "Jumprava", kas dziedāja pret metro, parodēja birokrātiju, urbanizēja mītu par Ziemeļmeitu, godināja izsūtītos, sauca suni par Molotovu, piejaucēja zemapziņu un it kā pa jokam peldēja no Ventspils uz Visbiju.

Kopā ar Jāni Balodi izveidoto filmas scenāriju režisēs un producēs viens no grupas "Jumprava" dalībniekiem Aigars Grauba. Kā norāda filmas operators Valdis Celmiņš: "Aigars Grauba ir viens no tiem, kurš bijis tur klāt un ļoti precīzi zina, kur beidzas radošā patiesība un kur sākas populistiska savu nopelnu cildināšana."

Filmā būtiska loma būs "Jumpravas" dziesmām, kas veidos filmas struktūru, dinamiku, stilu un emocionālo krāsu. Kā atklāj Aigars Grauba: "Jumpravas" dziesmas vairs nepieder grupai, bet viņu faniem un klausītājiem, jo saistās un rezonē ar viņu pārdzīvojumiem, emocijām un pieredzi, kas var būt arī pilnīgi atšķirīgas. Tāpēc filmas stāsta būtiska sastāvdaļa būs grupas fanu tēli, kas veidoti no konkrētām biogrāfijām."

Lai pieteiktos kinoprovēm, jāsūta pieteikums uz e-pastu casting.austra@gmail.com, kurā jānorāda vecums, telefona numurs, prasme spēlēt mūzikas instrumentus – taustiņus, ģitāru, basģitāru, bungas u.c., kā arī jāpievieno fotogrāfija pilnā augumā un portrets bez cepures un saulesbrillēm.

Spēlfilma "Jumprava. Lielais notikums" top ar Nacionālā Kino centra un Valmieras pašvaldības atbalstu. Projekts turpināsies līdz 2022. gada sākumam, kad plānots filmas iznākšanas laiks.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !