Foto: DELFI
"Kino Citadele" 15. septembrī nosvinēta režisores Daces Pūces pilnmetrāžas filmas "Bedre" pirmizrāde. Kā iepriekš ziņots, filma tapusi pēc rakstnieces Janas Egles stāstu motīviem.

Filma "Bedre" ir Daces Pūces debija pilnmetrāžas kino. Tā jau paspējusi saņemt vairākas starptautiskas godalgas un arī Latvijas pirmizrādē apmeklētāji to novērtēja ar stāvovācijām.
Kā iepriekš norādīja filmas veidotāji, Daces Pūces kinodarbs ir sabiedrības šķērsgriezums, skarot vairākas mūsdienās aktuālas tēmas – bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo.

Pēc rakstnieces, Literatūras gada balvas laureātes Egles stāstu motīviem tapusī filma stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Foto: DELFI

Filmā piedalās aktieri Dace Everss, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Filmas radošo komandu veido operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska.

Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas miksu veidojis Normunds Šnē, bet skaņu režisors ir Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījušies "Sinfonietta Rīga" mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Māriņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Marijas Noeras skaņdarbs "Ouvre".

Pūces debijas spēlfilma piedalījusies un guvusi atzinību vairākos prestižos starptautiskos festivālos: "Melnās naktis" Igaunijā, "Nordische Filmtage Lubeck" Vācijā, XVII Starptautiskajā kinofestivālā "Baltijas debijas" Krievijā, Santabaras Starptautiskajā filmu festivālā ASV, Jeonju Starptautiskajā filmu festivālā Dienvidkorejā un citviet.

Filma iekļauta Šanhajas filmu festivāla programmā "Spectrum: Alternatives" līdzās filmām no Austrijas, Beļģijas, Filipīnām, Francijas, Indijas, Irānas, Kanādas, Krievijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Somijas, Spānijas un Turcijas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!