Foto: Kadrs no video

Tallinas ielas kvartālā 3. augustā pirmās "Mīluļu zaļumballes" laikā pirmizrādi piedzīvojis režisora Staņislava Tokalova jaunās filmas "Mīlulis" treileris. Filma uz lielajiem ekrāniem nonāks 23. septembrī.

"Filma "Mīlulis" uzdod nozīmīgus jautājumus par veselu paaudzi, kas dzimusi, augusi un pieaugusi reizē ar atjaunoto Latviju. Tā ir pirmā kapitālismā izaugusī paaudze, kuras vērtību sistēmas augšgalā ir karjera, nauda, vara. Un pirmā paaudze, kuras identitāti veidojuši un joprojām veido sociālie tīkli," stāsta režisors Staņislavs Tokalovs. Viņš arī piebilst: "Vienlaikus šī paaudze meistarīgi prot kļūt par mīluļiem – draugu un paziņu lokā, darbavietās u. c. Bet vai būt mīlulim nozīmē būt patiešām mīlētam? Un vai tas nozīmē prast mīlēt pašam? Šie ir jautājumi, par kuriem ar filmas palīdzību mēs gribam likt aizdomāties ikvienam, bet jo īpaši pašiem mīluļu paaudzes pārstāvjiem."

Tokalovs ari skaidro, ka filmas treileri pirmajiem gribējām parādīt vietā, kur mīluļiem pulcējas, lai svinētu dzīvi. Līdzās treilera pirmizrādei Tallinas ielas kvartāla zaļumballes viesiem bija iespēja noskatīties arī humorista Aleksandra Guzenko stāvizrādi "Mīluļu cepiens", kas asprātīgā veidā ar satīru un ironiju spilgti izgaismoja mīluļu paaudzes gaišās un tumšās puses.

Filmas "Mīlulis" galvenais varonis ir Matīss – gados jauns, mērķtiecīgs karjerists, topošais maksātnespējas administrators. Dienā, kad Matīss piedzīvo traģēdiju – nomirst viņa mīļotā sieviete, viņš paliek viens ar mīļotās meitu un dārgu īpašumu. Filmas stāsts ir par jaunu vīrieti, kurš nespēj vai neprot veidot mīlestībā balstītas, jēgpilnas attiecības ar citiem cilvēkiem. Tikai saskarsme ar desmit gadus veco meiteni Paulu, par kuru galvenajam varonim pēkšņi jāuzņemas atbildība, viņā kaut ko dziļi satricina un ļauj ieraudzīt sevi citām acīm, lēnām gaistot pašpārliecinātības bravūrai. Matīss un Paula kopā spiesti pārdzīvot tuva cilvēka nāvi un saprast, ko tas katram no viņiem nozīmē.

Foto: Kadrs no video

Staņislavs Tokalovs – filmas režisors un scenārija līdzautors - atzinis, ka scenārija atspoguļojis arī personīgās dzīves notikumus. Filmas darbība norisinās 2016. gadā. Kā norāda filmas veidotāji, galvenā varoņa vērtības, pasaules redzējums, veids, kā tiek veidotas attiecības, un arī piedzīvotās morālās dilemmas ir sevišķi labi pazīstamas paaudzei, kas dzimusi līdz ar Latvijas neatkarības atjaunošanu – mūsdienu trīsdesmitgadniekiem, ko pamatoti varētu dēvēt par mīluļu paaudzi.

Filmas galvenā varoņa Matīsa tēlā iejuties jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots, kuram šī ir debija spēlfilmā. Desmit gadus veco Paulu atveido Paula Labāne, viņas mātes lomā – Kristīne Krūze-Hermane. Citās lomās Andris Keišs, Indra Roga, Gundars Āboliņš, Regnārs Vaivars, Elīna Vaska, Uldis Anže, Jānis Jarāns, Jānis Kirmuška, Madara Keidža u. c.

Foto: Kadrs no video

Filmas producente ir Aija Bērziņa (studija "Tasse Film"), operators – Oļegs Mutu (Rumānija), māksliniece – Laura Dišlere, kostīmu māksliniece – Dace Sloka, grima māksliniece – Ilze Trumpe, montāžas režisors – Stefan Stabenow (Vācija), skaņu režisors – Matis Rei (Igaunija).

Filma tapusi kopprodukcijā ar Igaunijas filmu studiju "Stellar Film" un Rumānijas studiju "Avanpost Media".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!