Foto: Kadrs no filmas "Padomju džinsi"

Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētais seriāls "Padomju džinsi" izvēlēts Berlīnes starptautiskā kinofestivāla seriālu tirgum programmā "Berlinale Series Market Selects 2024". Šī programma piedāvā ekskluzīvu priekšskatījumu seriāliem no visas pasaules, vēsta seriāla veidotāju pārstāve Inga Zālīte.

Jau vēstīts, ka "Padomju džinsi" pirmizrādi Latvijā piedzīvos 26. februārī, un uzsāks ceļu pie skatītājiem marta sākumā. Daudzsēriju filma jau guvusi vietējo kino profesionāļu atzinību un novērtēta ar 12 nominācijām Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps".

Kopumā priekšskatījumiem Berlinālē izvēlēti 15 seriāli no visas pasaules, sākot no vēsturiskām biogrāfiskām filmām un stāstiem par politiskiem aktīvistiem, līdz komēdijām, mistērijām un eksplozīviem trilleriem, kam žūrijas komisija paredz ievērojamu kino industrijas tirgus potenciālu. Stāsta festivāla žūrijas dalībniece: "Mūsu atlases komanda iemīlēja šo brīnišķīgo seriālu. Mūs aizrāva tā unikālais stils, koncentrētais stāsts, skaistā režija un aktierspēle. Mēs esam pārliecināti, ka seriālam būs lieliska nākotne un redzam tam augstu tirgus potenciālu."

Foto: Kadrs no filmas "Padomju džinsi"

Seriālam "Padomju džinsi" plānotas astoņas sērijas, kas stāsta kā rokenrola fans un sīks noziedznieks Renārs, kurš tirgojas ar rietumu džinsiem, mēģina apmānīt sistēmu un nopelnīt naudu, satiek savu mūža mīlu Tīnu. Diemžēl Renārs tiek ievietots psihiatriskajā slimnīcā, kur viņš sāk pagrīdes biznesu, ražojot ASV kulta džinsu zīmolu pakaļdarinājumus. Viņš uzsāk sadarbību ar psihiatriskās slimnīcas direktoru, kurš no tā gūst labu peļņu un pretī sola Renāram brīvību. Džinsi gūst popularitāti Latvijas jauniešu vidū, un Renārs kļūst par anonīmu pagrīdes leģendu. VDK pa visu valsti meklē šo šūšanas darbnīcu. Viņu redzeslokā nonāk Renārs, līdz viņi viņu beidzot ielenc, lai gan neko nevar pierādīt. Konflikts starp Renāru un VDK aģentu iziet ārpus džinsiem un krimināllietām — tas kļūst par dzīves filozofiju un ideoloģiju sadursmi. Soli pa solim Renārs kļūst par īstu dumpineku, džinsu bizness vairs nav rīks brīvības iegūšanai, bet gan protesta veids, augstāks mērķis.

Galvenajās lomās: Kārlis Arnolds Avots, Āmu Milonofa (Aamu Milonoff, Somija) un Igors Šelegovskis.

Pārejās lomās: Andris Keišs, Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Ivars Krasts, Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs, Jānis Jarāns, Nikolajs Šestaks, Valentīns Novopoļskisj, Gatis Gāga, Indra Briķe, Juris Bartkēvičs, Matīss Ozols, Jānis Skutelis, Jurijs Djakonovs, Baiba Broka u.c.

Foto: Kadrs no filmas "Padomju džinsi"

Seriālai dejas autors ir Staņislavs Tokalovs. Scenārija autori: Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova, Valdemārs Kalinovskis (Waldemar Kalinowski), režisori: Staņislavs Tokalovs, Juris Kursietis. Operators Valdis Celmiņš, mākslinieces Laura Dišlere un Zanda Landrāte-Bedrīte, kostīmu māklsiniece Liene Bite, grima māksliniece Maija Gundare, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Ernests Ansons un montāžas režisors Oskars Morozs. Producente Aija Bērziņa, studija "Tasse Film".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!