Foto: Publicitātes attēls

Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" 14. februārī pulksten 20 aicina skatītājus iepazīties ar pirmo latviešu radīto supervaroņu animācijas seriālu "Fantadroms". Pasākums "Fantadroma nakts" norisināsies kultūras namā "Atmoda", ieeja bez maksas.

Kā atgādina "Fantadroma nakts" veidotāji, 80. gados tapušais seriāls parāda skatītājam kāda zēna iztēli, brīnumainu ceļojumu pa visuma dzīlēm. Filmas galvenais varonis Indriķis XIII – formu mainošs robots kaķēna izskatā, risina dažādas saspringtas situācijas un glābj draugus no briesmām kosmosā.

1985. gadā animācijas seriāls saņēma "Lielā Kristapa" balvu, nostiprinot savu vietu Latvijas animācijas vēsturē. Animāciju pirmoreiz uz ekrāniem varēja redzēt 1984. gadā, tās režisors un scenārija autors ir Ansis Bērziņš, operatore Austra Gulbe. "Pasākuma laikā piedāvāsim skatītājiem skatīties "Fantadroma" 13 sērijas, tās tiks rādītas hronoloģiskā secībā," informē pasākuma organizatori.

"Fantadroma nakts" ir Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla "2Annas" ievadpasākums. Festivāla 2024. gada fokusa tēma ir "Prāts", tā ir veltīta cilvēka racionālajai, iracionālajai dabai un radošumam.


"Šīs animācijas sērijas izvēlējāmies ar nodomu – cilvēka prātam, tāpat kā animācijas filmu žanram nav robežu, tāpēc šo seansu vēlamies veltīt tieši radošuma nebeidzamajam potenciālam. Vēlamies iedvesmot un izglītot jaunos prātus, kuri nemaz nezina par šīm multfilmām. Turpretim, tos prātus, kuri ir uzauguši ar "Fantadromu" TV ekrānos – ievilināt nostalģiskās atmiņās", uz pasākumu doties aicina "2Annas" programmu direktore Laima Graždanoviča.

14. februārī no pulksten 20 kultūras telpā "Atmoda" par mūziku un atbilstošu atmosfēru rūpēsies Roberts Gobziņš.

Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" šogad norisināsies no 5. līdz 11. aprīlim, vairāk informācijas jau drīzumā varēsiet atrast festivāla mājaslapā www.2annas.lv un sociālo tīklu platformās Facebook un Instagram.

Kultūras nams "Atmoda" atrodas Stabu ielā 10.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!