Galerijā "Bastejs" no 15. septembra būs skatāma Kalvja Zālīša glezniecības darbu personālizstāde "Privātā mitoloģija", portālu "Delfi" informē galerijas pārstāvji.

Izstāde "Privātā mitoloģija" atklāj skatītājam mākslinieka radītu tēlu sistēmu, kurā iedzīvināta arhitektūra, antīkās mitoloģijas varoņi un fantāzijas tēli. "Privātā mitoloģija" šajā gadījumā jāizprot kā mākslinieka individuāla vispārzināmu parādību interpretācija, iegūstot laikmetīgu veidolu.

Kalvis Zālītis 1998.g. absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļu. Mākslinieks aktīvi piedalījies izstādēs un projektos Latvijā un ārpus tās, ievērību gūstot kā objektu un instalāciju mākslinieks, personālizstāde galerijā Bastejs ir pirmais nopietnais pieteikums glezniecībā, apliecinot Kalvi Zālīti kā meistarīgu jaunās gleznotāju paaudzes mākslinieku.

Mākslinieka izteiksme ir reālistiska, tuvojoties fotogrāfiskai parādību dokumentēšanai. Bet neskatoties uz reālistisko glezniecības valodu, gleznas raksturo sirreāli, netverams saturs un emocionāla daudzslāņainība.

Gleznieciski spēlējoties ar kontrastiem un gaismēnām, izmantojot piesātinātus krāstoņus, K. Zālītis panāk gleznās Karavadžo spriedzi un dinamismu. Tiek uzburta mistikas pilna aina un katra izstādē eksponētā glezna ir atsevišķs pārdzīvojums.

Izstāde galerijā būs skatāma līdz 07. oktobrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!