Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 17. jūlijā, plkst. 19 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks izrāde "Sieviete – Dieviete", bet pēc tās būs iespēja aplūkot Maijas Tabakas gleznotos aktrišu Veltas Līnes un Antras Liedskalniņas portretus, kā arī iesaistīties sarunā par sievietes – dievietes un sievietes – dīvas tēmu, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

Neatkarīgajā teātrī "Dirty Deal Teatro" tapusī režisores Kristīnes Vītolas izrāde "Sieviete – Dieviete" ir melodramatiska performance, kurā aktrise Lauma Balode pēta un atklāj sievietes būtību. Ekspresīvo aktierspēli performancē papildina videomāksla. Izrāde vēsta par mūžīgi nepastāvīgo sievietes iekšējo pasauli, spēju vienlaikus kaitināt ar savām iegribām un iedvesmot lieliem darbiem, par sievietes spēju cīnīties savā un citu labā un reizē – viņas vājumu. Taču pats galvenais ir sievietes uzdrīkstēšanās būt tādai, kāda viņa ir.

Tikai vienu vakaru apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Maijas Tabakas gleznotos skatuves leģendu Veltas Līnes un Antras Liedskalniņas portretus no RMM krājuma. Gleznas tapušas 1981. gadā, kad māksliniece abas aktrises iemūžinājusi Eleonoras lomā Īva Žamiaka "Hamilkāra kunga" iestudējumā Drāmas (tagadējā Latvijas Nacionālajā) teātrī.

Pēc izrādes par sievietes – dievietes un sievietes – dīvas tēmu dzīvē un mākslā ar Kristīni Vītolu un Laumu Balodi sarunāsies Maija Treile (RMM). Izrāde, ekspresizstāde un saruna papildina RMM skatāmo "Pēdējo izstādi".

Vasaras sezonā pasākumi muzejā notiek katru otro trešdienu, katrā sarīkojumā būs apskatāms viens vai vairāki "Pēdējā izstādē" neeksponēti mākslas darbi no muzeja krājuma, kuriem tiks veltītas laikmetīgās dejas un teātra izrādes, koncerts, video darbi un diskusijas. Vasaras pasākumu cikls ievada multimediālu akciju "Māksla izkāpj no rāmjiem", kas muzejā notiks "Baltās nakts" ietvaros, 7. septembrī.

Pirms un pēc izrādes apmeklētāji varēs apmeklēt Artūra Arņa instalāciju izstādi "Kurš ir tavs īstais Rainis?", kas atvērta tikai trešdienās, kad notiek pasākumi, tas ir, 17. un 31. jūlijā, 14. un 28. augustā, 4. un 7. septembrī.

Ieejas maksa – 1,5 lati; pensionāriem, studentiem un skolēniem – viens lats (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!