Ceturtdien, 18. Septembrī, "Mūkusalas Mākslas salonā" atklāts otrais mākslas darbs desmit dienu atklāšanas ciklā Artishok Biennāles "A+B=AB14" ietvaros – igauņu mākslinieka Margusa Tamma (Margus Tamm) instalācija "YOU&ME".

Instalāciju veido griestos iekārta, uzasināta lāpsta ar uzrakstu "YOU & ME". Līdz ar instalāciju tika izstādīti desmit biennāles kritiķu veidotie teksti, katrs piedāvājot skatītājiem citu Tamma darba interpretāciju.

Vakaru papildināja biennāles kuratores Šeldas Puķītes saruna ar vienu no AB kritiķēm Annu Salmani. Salmane biennāles darbu interpretācijas veidojusi kā savdabīgu izpēti, uzaicinot kritiskos tekstus rakstīt desmit dažādiem Anglijā dzīvojošiem un stādājošiem māksliniekiem un kritiķiem. 

Sarunā viņa norādīja, ka tā ir bijusi vēlme rast atbildi Baltijas mākslas savrupības un noslēgtības pieņēmumam. Rezultātā viņa secina, ka biennālē izstādāmie darbi būtiski neatšķiras no Anglijas galeriju klāsta un pat ja atsevišķas lokāli nolasāmas mākslas nozīmes ārzemju kritiķi nav uztvēruši, tas netraucē kopējajai darbu interpretācijai.

19. septembrī plkst. 18 AB ietvaros tiks atklāta Artura Bērziņa instalācijas ar instrukciju "bez nosaukuma (grāmata)", ko plkst. 18:30 papildinās saruna ar kritiķi Mari Kartau (EST). Kartau intervēs iknedēļas kultūras avīzes "Sirp" mākslas sadaļas redaktore Rēta Varblane (EST, "Reet Varblane").

Līdz pat 26. septembrim AB ietvaros "Mūkusalas Mākslas salonā" katru vakaru tiek atklāts viena mākslinieka darbs un to pavadošie desmit kritiķu teksti. Pilnā apjomā – ar visiem biennāles laikā radītajiem mākslas darbiem un kuratoru atlasītiem kritiķu tekstiem - izstāde būs pieejama apmeklētājiem divas nedēļas - no 27. septembra līdz 11.oktobrim. Paralēli izstāžu zālēs skatāmi arī 10 mākslas darbi no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas, kurus komentējuši biennāles kritiķi. Visi kritiķu teksti lasāmi biennāles mājas lapā.

AB piedalās mākslinieki no Igaunijas: Kristi Kongi, Laura Kūska (Laura Kuusk), Jass Kaselāns (Jass Kaselaan), Martiini un Margus Tamms (Margus Tamm), no Latvijas Kristīne Alksne, Jana Briķe, Krisš Salmanis, Arturs Bērziņš, Ivars Grāvlejs. Mākslas kritiķu plejādi no Igaunijas pārstāv Tanels Randers (Tanel Rander), andreas w, Pēteris Talvistu (Peter Talvistu), Mari Kartau un Elena Šmakova no Latvijas Maija Rudovska, Jānis Taurens, Valts Miķelsons, Pauls Bankovskis, Anna Salmane. 2014. gada AB14 kuratori ir Šelda Puķīte (LV) un Indreks Grigors (EST). Biennāles dizaina autors ir Kristians Brekte (LV).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!