Foto: LETA

Turpinot atzīmēt zinātniskās anatomijas pamatlicēja Andreasa Vezālija 500 jubilejas gadu, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 26.martā plkst. 18.00 tiks atklāta starptautiska izstāde "Fabrica vitae".

Izstādē "Fabrica vitae" augsta līmeņa laikmetīgā māksla iekļaujas koncepcijā, kas rosina pārdomas par anatomijas un mākslas lomu mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, stāsta muzeja pārstāvji. 

Izstādes kuratorei Pascale Pollieri ir izdevies vienā ceļojošā izstādē apvienot Eiropā un ASV zināmus māksliniekus, zinātniekus un filosofus, kuri savos darbos apvieno zinātniskos atklājumus medicīnā, laikmetīgo mākslu un ideju par nākotnes anatomiju, radot piesātinātas un tajā pašā laikā pretrunīgas emocijas. Tas ir eksperiments, kur satiekas māksla un zinātne, nojaucot ierastās barjeras un laužot vispārpieņemtos stereotipus.

Izstādē apskatāmas instalācijas, gleznas, mākslas foto, skulptūras un video filmas, kas atspoguļo anatomijas un mākslas eksistenciālo tematiku un tēlainos vispārinājumus. Tāpat izstādē iekļauti arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi no Medicīnas muzeja un LMA kopprojekta "Simbioze: medicīna un māksla". Izstāde muzejā apskatāma līdz 30.maijam, pēc tam tā tiks eksponēta Beļģijā, Šveicē un ASV.

Tāpat Andreasa Vezālija jubilejas gada ietvaros Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā vēl līdz 16. maijam ir apskatāma izstāde "Anatoms. Cilvēka ķermeņa fabrika", kur ikviens var apskatīt Andreasa Vezālija grāmatas "De humani corporis fabrica" otro, papildināto 1555. gada izdevumu un šīs grāmatas interaktīvo versiju, kas ļaus vismaz virtuāli pārlapot unikālo izdevumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!