Foto: Publicitātes foto
No 5. septembra galerijā "Istaba" būs apskatāma septiņu keramiķu grupas izstāde "Vespertīna*", portālu "Delfi" informē galerijas pārstāvji.

Izstādē piedalīsies keramiķi: Arta Baltā, Gundega Hagendorfa, Gita Ruģēna, Ieva Kalniņa, Elīna Titāne, Sanita Ābelīte, Ilze Emse-Grīnberga.

Šī ir trešā mākslinieču grupas izstāde četru izstāžu ciklā, kas iezīmē gadalaiku ritumu. Izstāžu vienojošā pamatideja ir cikliskuma universālā daba. Pārmaiņas dabā gada šķērsgriezumā (pavasaris-vasara-rudens-ziema) simboliski sasaucas ar dienas ritumu (rīts-diena-vakars-nakts), cilvēka mūža cikliem (bērnība-jaunība-briedums-vecums) un ar virkni citām parādībām, kuru izvērsums laikā norit ar līdzīgiem posmiem. Cikliskā kustība, kas nosaka virzību un attīstību vienam ciklam noslēdzoties, sevī ietver nākamā turpinājumu.

Projekta kopējais norises periods ir no 2012. līdz 2019. gadam. Katrai no četrām izstādēm ir atšķirīga, attiecīgajam periodam atbilstoša idejiskā un keramikas materiāla koncepcija, kura filosofiski sasaucas ar konkrēto posmu vai gadalaiku, attiecīgās izstādes eksponēšanas laiku.

Izstādes tēmas interpretācija ir brīva katras autores meklējumos – no idejiski konceptuāliem līdz jūtīgi niansētiem, filosofiskiem vai asprātīgi ironiskiem risinājumiem. Tematiskais pavediens ietver pilnīgu brīvību induviduālai radošai pieejai. Ekspozīcijas būtība ir, sekojot pamatidejai, savstarpēji savienot katras autores individuālo radošo darbu savstarpējā objektu mijiedarbībā un rezonansē ar ekspozīcijas telpu.

Izstādes vienojošais materiāls ir keramika – māls, šamots, akmensmasa, porcelāns. Tas atklāj plašu amlitūdu katras autores atšķirīgajā pieejā – darbu veidošanas, glazēšanas un apdedzināšanas tehniku pielietojamības daudzveidībā. Nemainīgs kritērijs – profesionāla radošā kvalitāte. Viens no izstāžu cikla aspektiem – parādīt keramiku kā mūsdienīgu un laikmetīgās mākslas tendencēm atbilstošu materiālu.

Izstāde "Vespertīna" galerijā "Istaba" skatāma līdz 15. oktobrim.

* vespertin no latīņu valodas – vakars, vakarīga

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!