Foto: Publicitātes attēls

Šā gada 30. septembrī Rīgā, Alberta ielā 12, tika atklāta muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" virtuālā ekspozīcija. Projekts norisinājās trīs gadus un tā ietvaros labākie nozares speciālisti veikuši apjomīgu izpētes darbu, kāds Latvijā tapis pirmo reizi.

Ekspozīcija sevī ietver trīs jaunas virtuālā muzeja telpas un vienu multimediju konferenču zāli, kā arī 10 interaktīvas programmas, kas atklāj Rīgu kā jūgendstila metropoli un iepazīstina ar jūgendstila arhitektūras meistariem un viņu daiļradi, kā arī ar interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem un rīdzinieku modes tendencēm 20. gs. sākumā. Ekspozīcija būs saistoša gan lieliem, gan maziem muzeja apmeklētājiem.

Pagājušajā nedēļas nogalē jauno ekspozīciju jau paspējuši apmeklēt vairāk kā 500 rīdzinieku un pilsētas viesu, sniedzot pozitīvas atsauksmes gan par ekspozīcijas saturu gan jaunizveidoto telpu interjeru. "Iedvesmojoša vieta. Saturīga un skaista ekspozīcija. Ar lieliem soļiem atpakaļ nākotnē sajust pagātnes garšu," tāraksta pirmie virtuālā muzeja apmeklētāji.

Ekspozīcijas atklāšanā piedalījās Ārkārtējais un pilnvarotais Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijas Republikā V. E. Steinars Ēgils Hāgens, viesi no Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra, Kultūras ministrijas Eiropas Savienības Fondu departamenta direktore Zanda Saulīte, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, kā arī daudzi nozares speciālisti.

Foto: Publicitātes attēls

Lai veicinātu Rīgas jūgendstila kultūras mantojuma pieejamību pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, projekta ietvaros veikta 1000 muzejam piederošu kultūras mantojuma vienību dokumentēšana digitālā formātā, izveidota elektroniska datubāze, iekārtotas trīs virtuālā muzeja ekspozīciju telpas un viena multimediju konferenču zāle, kā arī izstrādātas 10 interaktīvas programmas, kas iekļautas muzeja virtuālajā ekspozīcijā. Tajā atainota Rīgas jūgendstila arhitektūra, pilsētas straujā attīstība un izbūve no 1899. līdz 1914. gadam. Ekspozīcija iepazīstina ar Rīgas jūgendstila arhitektūras meistariem un īpaši ar arhitekta Konstantīna Pēkšēna daiļradi, kā arī jūgendstila perioda interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem un rīdzinieku modes tendencēm, kas iemūžināti 20. gadsimta sākuma fotogrāfijās.

Digitālās ekspozīcijas veidošanā tika iesaistīti labākie nozares speciālisti, kuri veikuši apjomīgu izpētes darbu, kas šādā apjomā Latvijā veikts pirmo reizi.

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" ir viens no jaunākajiem muzejiem Rīgā – tas atklāts 2009. gada 23. aprīlī. Muzejs atrodas dzīvoklī, kurā līdz 1907. gadam dzīvojis un strādājis izcilais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Muzeja ēka Alberta ielā 12 celta 1903. gadā kā Konstantīna Pēkšēna personīgais nams. Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar pilnībā rekonstruētu rīdzinieka dzīvokļa iekārtojumu 20. gadsimta sākumā. Muzejs ir viens no vispopulārākajiem tūrisma objektiem Rīgas pilsētā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!