Foto: F64
Kristiana Karla fon Stricka villā Rīgā, Aristīda Briāna ielā 8, no 2. līdz 17. septembrim ir apskatāma mākslinieka Ilmāra Blumberga (1943-2016) darbu izstāde "Paliks tikai lidojuma sajūta", portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāji no "Blumberga fonda".

Izstādē eksponēti ap sešdesmit mākslinieka Ilmāra Blumberga oriģināltehnikas darbi uz rokas lējuma papīra par Venēcijas tēmu, kā arī citi darbi no šīs sērijas. Venēcija māksliniekam kļuva īpaši tuva 2004. gadā, kad laikā no 12. oktobra līdz 22. novembrim, kuratora Andra Brinkmaņa aicināts, viņš dzīvoja šajā pilsētā, atvēra izstādi "Lūgšana par redzēšanu" San Ludovico baznīcā, daudz skicēja un fotografēja, un sāka rakstīt: "Tik intensīvs neizsīkstošu pārdzīvojumu laiks vairs nav pieredzēts. Tāpēc Venēcijā vairs neatgriezos."

Daļa iespaidu apkopota vērienīgajā izdevumā "Venēcijas grāmatas", kas nāca klajā 2006. gadā. Šī izstāde dod ieskatu darbos, kas grāmatā netika iekļauti un būs skatāmi pirmo reizi.

Koncepcija izstādei radusies, domājot par Ilmāra Blumberga nāvi un Kristiana Karla fon Stricka villas kā arhitektūras objekta īpašo piemērotību Venēcijas motīvam, kurš sasaucas ar aizejošās godības auru.

Paralēli Venēcijas sērijas mākslas darbiem izstādes bibliotēkas telpā ir iespējams iepazīties ar vairākām grāmatām, kas dod ieskatu mākslinieka radošajā karjerā, kā arī noskatīties režisora Dāvja Sīmaņa filmu "Zīmētājs" (2006).

Izstāde būs atvērta ik dienas no plkst. 12.00 līdz 18,00, izņemot 9.septembri, kad "Baltās nakts" programmā darba laiks paredzēts no plkst. 18.00 līdz 3.00, savukārt 10. septembrī izstāde būs slēgta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!