Foto: Publicitātes foto
Līdz 2017. gada 20. decembrim mākslas galerijas "MuseumLV" (Andreja Pumpura iela 2, Rīga) pirmajā stāvā apskatāma Ditas Lūses izstāde "Gaismas anatomija", portālu "Delfi" informē galerijas pārstāvji.

Izstādītie darbi tapuši 2016. un 2017. gadā, kuros māksliniece turpina pievērsties gaismas dabas pētīšanai – atspīdumi, ēnas, refleksi un rentgena uzņēmumi ir iedvesmas pamatā.

"Mirkļa starojumā radītais attēls, kas ļauj apskatīt to, kas citādi ir pilnībā apslēpts mūsu acīm – šī ir iespēja ielūkoties noslēpumā, atklāt neredzamo. Pētu un apbrīnoju cilvēku un zirgu kaulu un dažādu augu plastiskās formas dzestrajā rentgena staru radītajā gaismas spēlē. Man šķiet būtiski, ka tie ir dzīvi - dzīvu radību kauli. Rentgena uzņēmumus uztveru kā tādu visai personīgu, pat intīmu lietu. Ar rentgena stariem cilvēkā var ieskatīties daudz dziļāk, nekā ar jebkuru citu fototehniku. Tomēr reizē rentgens ir bezpersonisks, tajā ir zudusi individualitāte. Īsajā gaismas mirklī ķermeņa kauli un augu struktūras kļūst par tādu kā musturu, par ornamentu vai rakstu," izstādi komentē māksliniece Dita Lūse.

Gleznotājai Ditai Lūsei ir bijušas personālizstādes ne tikai Latvijā, bet arī "Luci e Ombre", galerijā "Immagini Spazio Arte", Kremonā, Itālijā, "The moment of Light" galerijā "Artifact" Ņujorkā, ASV un personālizstāde "Art Revolution" "Tapei 2016" ietvaros pēc kuratoru komitejas uzaicinājuma Taipejā, Taivānā.

Dita Lūse piedalījusies starptautiskajā mākslas biennālē Pekinā, Ķīnā. Ieguvusi balvu starptautiskā konkursā Indijā, Kalkutā - "Avishkar awards 2012", savukārt 2017. ieguva Finālista balvu 2. Starptautiskajā mākslas konkursā "Art Olympia 2017", Tokijā, Japānā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!