Foto: LETA
11. septembrī, Raiņa 153. dzimšanas dienā, pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāta jauna Aigara Bikšes skulptūru "Divi Raiņi", kas simboliski ietver ideju par latviešu lielumu, attīstību laikā un telpā un interesi par apkārt notiekošo.

Atklāšanas svētkos piedalījās un uzrunu teica Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis, mākslas mecenāts un fonda "Mākslai vajag telpu" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns, Guntis Rāvis, kas arī ir mākslas mecenāts un viens no projekta atbalstītājiem, kā arī pats mākslinieks Aigars Bikše.

Pēc uzrunām sekoja "Perpetuum Ritmico" un laikmetīgās dejas dejotāju priekšnesums Lienes Skulmes horeogrāfijā.

Prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā teica: "Man ir patiess prieks šodien būt šeit. Dažas dienas iepriekš kādā sarunā sanāca saņemt gandrīz vai pārmetumus, ka Rainim ir vismaz jau četri pieminekļi, kādēļ vajadzētu vēl divus? Es gribētu atbildēt – Raiņa nekad nebūs par daudz, jo Rainis ir latviešu tautas neapšaubāms ģēnijs. Šis piemineklis atrodas starp diviem būtiskiem simboliem – starp latviešu likteņupi Daugavu un Latvijas Nacionālo bibliotēku, tās veidols ir Raiņa lugā aprakstītais stikla kalns. [..] Gribu pieminēt, ka Rainis bija starptautiski pazīstama personība, taču arī esot pasaules cilvēkam, Rainis saglabāja savu mīlestību pret saknēm, auklēja domu par brīvību un sirdī vienmēr paturēja mīlestību pret mājām – dzimteni. Rainim bija arī zināšanas, un zināšanas ir tās, kas cilvēkam palīdz augt un attīstīties. [..] Tādēļ ceru, ka mēs ikviens atradīsim laiku apsēsties uz šī soliņa starp diviem Raiņiem un samērot sevi ar ģēniju, kas dega par savu dzimteni un, cik daudz var izdarīt savai valstij."

Mākslas darbs tapis ar fonda "Mākslai vajag telpu", Zuzānu ģimenes un Gunta Rāvja atbalstu, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!