Šonedēļ ar īpašu programmu noslēgsies laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit 10.1", kas norisinās LU bijušajā fizmatu fakultātē Pārdaugavā, Zeļļu ielā 25, portālu "Delfi" informē pasākuma pārstāve Marta Krivade.

Ceturtdien, 27. jūnijā, pulksten 18.30, pēdējo reizi apmeklētājiem ir iespēja iepazīt izstādi kopā ar tās kuratori Solvitu Kresi. Pastaigā pievienosies arī kuratore Joana Varša (Joanna Warsza), kas pievērsīsies stāstam par mākslinieka Janeka Simona darbu, kas izstādīts "Survival Kit". J. Varša ir bijusi "Public Art Munich 2018" mākslinieciskā vadītāja, Manifestas publiskās programmas vadītāja 2014. gadā Sanktpēterburgā un 7. Berlīnes biennāles asociētā kuratore.

Piektdien, 28. jūnijā, pulksten 19.00, tekstgrupa "Orbīta" uzstāsies ar jaunu dzejas un skaņas performanci, kurā dzejas lasītāja balss darbina dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces, un tālāk šī skaņa tiek apstrādāta ar efektu procesoriem. Skaņas pavadījuma avots ir dzejoļa ritms un intonācija. Vairums skaņu nāk no "Orbītas" radītā trokšņu kombaina — no sistēmas, kurā iekļauti elektromotori, ūdens sūkņi, laboratorijas maisītāji, ventilatori, atsperes un daudzi citi elementi, bet daļa skaņas ainavas būs unikāla un taps uz vietas pasākumā, izmantojot uzstāšanās vietas skanisko potenciālu.

Sestdien, 29. jūnijā, pulksten 15.00, notiks Junnijas Jangas (Yunnia Yang) lekcija un filmu programma "Prāta starpstāvoklis", kas norisināsies angļu valodā. Video izpētes projekts veltīts māksliniekiem, kuri pēc komunistiskā režīma gala piedzīvojuši radikālu pārmaiņu periodu un kļuvuši par lieciniekiem tam, kā cilvēki pieņem jauno kapitālistisko dzīvesstilu. Projekta uzmanības centrā ir alternatīvi attīstības ceļi, kas vestu prom no šīs binārās sistēmas; tā atbilde uz postsociālisma situāciju ir vizuāla poēzija, asprātīga ironija un radoša iztēle.

Svētdien, 30. jūnijā, jebkurā laikā no pulksten 12.00 līdz 16.00 bērni varēs darboties radošajā darbnīcā kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci. Iedvesmojoties no šī gada festivāla tematikas, bērni radīs esošas un neesošas zemes, līmēs, zīmēs un veidos liela formāta kartes festivāla dārzā vai lietus gadījumā – izstādes ēkā. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot +371 2958 6893 vai rakstot mara@lcca.lv.

Festivāla organizators Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar kuratorēm Solvitu Kresi, Ingu Lāci, Anželsu Miraldu (Àngels Miralda) un 34 vietējiem un ārvalstu māksliniekiem izstādē un festivāla notikumos līdz 30. jūnijam pēta jēdzienu outlands (ārpuszemes, svešzemes), apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus. Arī šoreiz par festivāla norises vietu izraudzīta kāda Rīgas tukšā ēka, lai pievērstu cilvēku uzmanību tās nākotnes attīstīšanas potenciālam. Bijusī LU fakultāte ir uzcelta 1888. gadā un vispirms kalpojusi par vācu bāreņu namu, bet vēlāk – milicijas skolu.

Festivāla programma pieejama tīmekļa vietnē www.survivalkit.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!