Fоtо: Publicitātes foto
Vācijas izdevniecība "Dienacht Publishing" laidusi klajā Arņa Balčus fotogrāmatu "Myself, Friends, Lovers and Others" ("Es, draugi, mīļākie un citi").

160 lappušu biezajā grāmatā iekļautas 109 fotogrāfijas, kas lielākoties tapušas laikā starp 2000. un 2004. gadu ar "Olympus Mju II" analogo 35 mm filmas kameru gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs. Intīma un drosmīga ikdienas dokumentācija tagad kļuvusi par visas paaudzes portretu, iespējams, pēdējās pirms sociālie tīkli izmainīja mūsu ikdienu un pašreprezentācijas paradumus.

"Laikā, kad tapa šīs fotogrāfijas, cilvēki mazāk sevi apzinājās kameras priekšā. Tagad šādus foto projektus veidot ir daudz grūtāk, pie tam sociālo tīklu aizliegums publicēt krūšu galus un intīmus foto veicina pašcenzūru," stāsta Balčus. Ar šo fotosēriju autoram savulaik bijušas personālizstādes Berlīnē, Londonā, Kopenhāgenā un Vīnē.

Grāmatas izdošana bija iespējama pateicoties pūļa finansēšanas kampaņai "Kickstarter? platformā.

Grāmatu ar autora parakstu var pasūtīt Balčus mājas lapā, tā tiks piegādāta pa pastu vai pa tiešo uz pastkastīti. Vēlāk grāmata būs pieejama arī grāmatnīcās Rīgā un ārzemēs.

Arnis Balčus studējis Latvijas Universitātē un Vestminsteras Universitātē Londonā. 2016. gada beigās iznāca Balčus iepriekšējā grāmata "Victory Park", kuras centrā bija pretrunīgais Uzvaras parks Rīgā. Savos pēdējo gadu fotoprojektos Balčus pēta Latvijas identitāti, vēsturi, padomju mantojumu, latviešu un krievu attiecības un nacionālismu. Balčus ir fotogrāfijas medija "Foto Kvartāls" galvenais redaktors un festivāla "Rīgas Fotomēnesis" direktors.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !