Foto: Publicitātes foto
11. jūnijā līdz ar grupas izstādi "Skits" tiks atklāts "Pelēkais kubs" – jauns glezniecībai veltīts izstāžu paviljons – un kopējā "Savvaļas" notikumu trešā sezona.

Kā "Delfi" informē projekta veidotāju pārstāvis Henriks Eliass Zēgners, "Pelēkais kubs" ir pirmais brīvdabas izstāžu paviljons Latvijā.

"Gluži kā mākslas muzejs, tā ir īpaši mākslai paredzēta ēka un, tāpat kā galerijas, tā ir vieta tradicionālai, eksperimentālai un laikmetīgai mākslai. Taču, ejot prom no baltā kuba elitārisma un augstprātības, tas kļūst par pelēko kubu arī simboliskā nozīmē, jo postulē sevi nevis kā ēku, kuru apkalpo māksla, bet kā ēku, kas mākslai kalpo," raksta Zēgners.

Ideja tapusi "Savvaļas" iepriekšējo sezonu gaitā, pie "Pelēkā kuba" projektēšanas strādājis Andris Eglītis, Austris Mailītis, Oskars Poikāns un citi "Savvaļas" draugi un dalībnieki.

Pirmo ekspozīciju "Pelēkajā kubā" caur glezniecības, skaņu mākslas un teksta medijiem realizēs Sabīne Vernere, Andris Eglītis, Elīna Silova, Alīse Vorobeja un Aleksejs Beļeckis: ""Savvaļa", kuru no pasaules atdala meži un mentālais attālums, ir mūsdienu skits – piepildītā klusuma un tukšuma teritorija, kur sadzīvo daudz skaņu, bet neesksistē trokšņi. "Savvaļas" pirmā iekštelpu izstāde "Skits" ir par tukšumu un klusumu sevī – vai vismaz par mēģinājumu klusēt un sadzirdēt. Uz brīdi organizēta telpa, kurā atsvabināties no pasaules tukšvārdības un, sastopoties ar mākslas darbu, ne tikai skatīties, bet arī redzēt."

Atklāšanas dienas vakarā no pulksten 17 notiks vairākas muzikālas performances, tostarp uzstāsies Elīna Silova un nakts dīdžejsetu spēlēs Henrijs Laķis.

Arī trešajā sezonā "Savvaļa" apmeklētājiem bez maksas pieejama jebkurā diennakts laikā, tāpat joprojām skatāma brīvdabas izstāde, kurā mežonīgas dabas teritorijā atrodami vairāki desmiti mākslas darbu.

"Savvaļā" var nokļūt gan ar auto (meklējot "Savvaļas izstādi" navigācijas aplikācijās), gan ar autobusu, braucot līdz pieturai "Jaundrusti". Organizatori aicina apmeklētājus izvēlēties brīvdabai piemērotu apģērbu, tostarp gumijas zābakus. "Savvaļā" iespējams nakšņot teltī, peldēties, doties pirtī, izmantot bibliotēku un baudīt dabu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!