Atceroties Raini - dažādi spaiņi mākslinieku performancēs
Foto: Publicitātes attēli

Naktī no 23. uz 24. septembri kādi asprāši bija uzmaukuši Raiņa piemineklim galvā spaini, izsūtot medijiem vēstulīti ar bildi un tekstu: "Jānis Rainis/ Galvā spainis./ Šļūc pa dēli,/ Rāda mēli". Rubrikā "Ar smaidu par svarīgo" portāls "Delfi" apkopojis dažādu mākslinieku veikumu, kuri savos darbos vai performancēs izmantojuši spaiņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms gada visā pasaulē popularitāti ieguva akcija "ALS Ice Bucket Challenge" - dažnedažādi populāri cilvēki (un arī zvēriņi mākslinieku darbos) visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, iemūžināja sevi video, kurā aplējās ar ledainu ūdeni. Katrs no šiem cilvēkiem ziedoja medicīnai.

Mākslas kritiķis Mets Glīsons rakstā "The Huffington Post" sprieda par to, vai šī akcija ir vērtējama kā performances mākslas paveids. Taču ārpus tik cēlām norisēm spainis - kā priekšmets vai tēls - izmantots visai bieži, arī ārpus skaitāmpantiņa par Raini.

Tags

Dīvainie mākslas projekti Māksla Rainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form