Ar izstādi 'Ēdot ananasus uz Mēness' sāksies 'Rīgas Fotomēnesis'
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 15. maijā, pulksten 18.15, Latvijas Okupācijas muzejā ar starptautisko fotomākslas izstādi "Ēdot ananasus uz Mēness" tiks atklāts šī gada festivāls "Rīgas Fotomēnesis", portālu "Delfi" informē festivāla direktors Arnis Balčus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādes tēma ir tapusi, iedvesmojoties no laikmetīgām kultūrsituācijām pēcpatiesības ērā, kur viltus ziņas, daļējas patiesības, algoritmos balstīts sociālo mediju saturs ir globālās sabiedrības ikdienas sastāvdaļa. Izstādē būs skatāmi 10 mākslinieku darbi, tostarp ungārietes Dori Lazaras apēdamas tabletes, kas izgatavotas no sasmalcinātiem mediju vizuālajiem materiāliem, vācieša Zīmona Mennera pēdējie kadri pirms teroristu sprādzieniem un dāņa Matiasa Lovgrēna ar termokameru uzņemtie protesti dažādās pasaules vietās.

Izstādē piedalīsies arī trīs Latvijas autori – Aija Bley rada instalāciju par padomju laiku televīzijas skatīšanās rituālu, Marta Veinberga no lielveikala uzlīmēm izveido tipisku guļamrajona blokmāju, bet Voldemārs Johansons piedāvā tiešsaistē ienirt sociālo mediju attēlu straumē.

Ar izstādi 'Ēdot ananasus uz Mēness' sāksies 'Rīgas Fotomēnesis'
Foto: Publicitātes foto

Izstādi kūrējuši Latvijas fotogrāfi Alnis Stakle un Arnis Balčus, bet iekārtojumu veidojis scenogrāfs Artūrs Arnis. Izstādes ietvaros norisināsies arī virkne izglītojoša rakstura pasākumu – 17. maijā pulksten 13.00 būs iespējams satikt izstādes autorus un kuratorus un uzzināt izstādes tapšanas un darbu veidošanas aizkulises, 21. maijā pulksten 18.00 par kolektīvām utopijām un fotogrāfiju stāstīs Alnis Stakle, bet 30. maijā pulksten 18.00 par fotogrāfiju kā viltus ziņu avotu uzstāsies mediju eksperte un Rīgas Stradiņu universitātes profesore Anda Rožukalne. Izstāde un tās pasākumi apmeklētājiem pieejami bez maksas.

Viens no galvenajiem ikgadējiem notikumiem Latvijas fotogrāfijā – festivāls "Rīgas Fotomēnesis" – norisinās kopš 2014. gada, šogad tas notiek no 13. maija līdz 16. jūnijam, piedāvājot 11 izstādes, lekcijas, prezentācijas, filmas, āra projekciju, portfolio skati un citus pasākumus. Festivāla ietvaros būs skatāmas vairākas personālizstādes – Andreasam Meiksneram (Vācija) Kara muzejā, Ivetai Gabaliņai-Vaivodei (Latvija) Carevas galerijā, Evai Saukānei (Latvija) Arhitektūras muzejā, Elīnai Semanei (Latvija) bārā "Čē", Marijai Kapajevai (Igaunija/Anglija) Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Jari Silomaki (Somija) Žaņa Lipkes memoriālā, Jānim Deinatam (Latvija) Mākslas stacijā Dubulti un Martinam Kollaram (Slovākija) ISSP Galerijā.

Pilna festivāla programma pieejama festivāla mājaslapā.

Ar izstādi 'Ēdot ananasus uz Mēness' sāksies 'Rīgas Fotomēnesis'
Foto: Publicitātes foto

Tags

Arnis Balčus Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form