Ar jaunu ekspozīciju LMS muzejs svin 15 gadu jubileju
Foto: Publicitātes attēls

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja piecpadsmit gadu jubileja tiek atzīmēta ar jaunas 20. gs.70.-80.gadu dekoratīvās koktēlniecības ekspozīcijas "Russkij ļes" atklāšanu 4. stāvā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā. Šā gada 27. septembrī LMS muzeja visas ekspozīcijas būs atvērtas no plkst.12.00 līdz 17.00, ieeja – bez maksas, portālu "Delfi" informēja biedrības "Latvijas Mākslinieku savienība" (LMS) prezidents Igors Dobičins.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) īpašumā ir unikāls 20. gs. otrās puses mākslas darbu krājums, kuru LPSR Mākslas fonds sāka iepirkt 1957. gadā, un uz šīs kolekcijas bāzes 2001. gada 27. septembrī tika izveidots LMS muzejs. Par muzeja izveidi tika nolemts LMS valdē toreizējā LMS prezidenta Egila Rozenberga vadībā, un muzeja pirmā vadītāja bija gleznotāja Sandra Krastiņa, kas izveidoja pirmo ekspozīciju 3. stāvā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

Latvijas kultūrtelpā šī muzeja vēstījums gan vēsturiskā, gan laikmetīgā kontekstā ir skatījums uz mākslu, kas kā laikmeta zīme veidojusies līdz ar LMS kā kultūras industrijas attīstību 20. gs. otrajā pusē līdz mūsdienām. LMS muzejs ir turpinājis 1941. gadā dibinātās Latvijas PSR Mākslinieku savienības un Latvijas PSR Mākslinieku savienības Mākslas fonda, sabiedriskās organizācijas "Latvijas Mākslinieku savienība" darbības stratēģiju, un kopš 2014. gada LMS ēkas un muzeja krājums ir vienots muzeja komplekss. LMS īpašumā atrodas muzeja krājums (ap 16 000 vienības, t.sk. ap 5000 mākslas darbiem ir piešķirts Nacionālā muzeja krājuma statuss) un mākslinieciskai daiļradei speciāli celtās ēkas, radošās darbnīcas, to aprīkojums, kas ir vienīgais šāds Latvijas kultūras industrijas komplekss, kas tiek izmantots arī mūsdienās.

LMS muzejā pārstāvētas spilgtas personības – Leo Svemps, Boriss Bērziņš, Jānis Pauļuks, Lea Davidova-Medene, Juris Mauriņš, Bruno Strautiņš, Rūdolfs Heimrāts, Silvija Šmidhena, Juris Gagainis un citi autori – novatorisku ideju realizētāji mākslā. Laikā no 2011. gada līdz mūsdienām LMS muzeja ekspozīcijas ir paplašinājušās un izveidotas jaunas gan 11. novembra krastmalā, gan Gaujas ielā, Biķernieku ielā, Zvārtavas pilī un Apes novadā, kur tiek veidoti arī dažādi pasākumi, izstādes, lekcijas, diskusijas, simpoziji. Ļoti aktīvi šis kolekcijas darbus eksponēt pieprasa citi Latvijas muzeji un izstāžu zāles.

Tags

Boriss Bērziņš Jānis Pauļuks Latvijas Mākslinieku savienība Leo Svemps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form