Rīga, 17.05.2001. Šodien Harija Liepiņa atdusas vietā Raiņa kapos tika atklāts izcilajam aktierim veltīts piemineklis. Piemineklis uzcelts par ziedojumiem – Ls 5000 pērn ziedoja Harija Liepiņa fonda prezidents Andris Torgāns, bet Ls 1000 - Dailes teātris.

Tēlnieks Indulis Ranka pieminekli veidojis no oranžsārta granīta, un tas ir 2,10 metrus augsts.

“Harija Liepiņa gribasspēks un sūrais darbs licis ietrīsēties tūkstošiem skatītāju siržu. Domāju, ka tēlnieks Indulis Ranka, veidojot pieminekli kā izstieptu roku ar rubīnsārtu asinslāsi pirkstu galos, precīzi attēlojis aktiera dvēseles liesmu – ilgas un ģēnija diženumu. Esmu gandarīts, ka kopīgiem spēkiem esam uzcēluši pieminekli vienam no talantīgākajiem aktieriem, kurš jel kad spēlējis uz Latvijas teātru skatuves,” saka Harija Liepiņa fonda prezidents Andris Torgāns.

Piemineklī attēlotais žests atgādina vienu no izcilākajām Harija Liepiņa lomām - Raiņa Totu no lugas “Spēlēju, dancoju”, kurš atdod Leldei jeb Latvijai savas sirds asinis.

Harijs Liepiņš dzimis 1927. gada 15.decembrī, miris 1998. gada 3.augustā, apglabāts Rīgā, Raiņa kapos. Nozīmīgākās H.Liepiņa lomas ir Tots (Rainis “Spēlēju, dancoju”), Romeo, Induļa, Mintauta, Uģa lomas (Rainis “Indulis un Ārija”), Gesta Berlings (S.Lagerlēva “Gesta Berlings”), Hamlets (V.Šekspīrs “Hamlets”), Ričards III (V. Šekspīrs “Ričards III”).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form