Diskusija par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Video tiešraide noslēgusies
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Lai aktualizētu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un runātu par tālākajiem soļiem, kas veicami, lai tuvotos šīs idejas īstenošanai, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 29. jūlijā pulksten 14 organizē diskusiju, kurā kopā ar nozares ekspertiem piedalīsies valdības un Rīgas domes pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiešsaistes diskusija ''Gaidot laikmetīgās mākslas muzeju'' tiks translēta Latvijas Laikmetīgā mākslas centra "Facebook" profilā un "Delfi".

Diskusijā piedalīsies Nauris Puntulis, LR Kultūras ministrs, Mārtiņš Staķis, Rīgas mērs, Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore, Elīna Vikmane, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle, kā arī Aigars Bikše, izstādes dalībnieks, mākslinieks un Saeimas deputāts, Ivars Drulle, izstādes dalībnieks, mākslinieks un Rīgas domes deputāts un Solvita Krese, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore un mākslas parks "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" kuratore.

Diskusija norisināsies tiešsaistes formā un sarunu vadīs Līna Birzaka - Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore, mākslas zinātniece. ''Par laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību tiek runāts jau vairākas dekādes, un ir bijuši vairāki mēģinājumi tuvoties šīs ieceres īstenošanai, bet muzeja kā nav, tā nav. Ir būtiski tematu no jauna aktualizēt, uzdodot virkni jautājumu, uz kuriem kopīgiem spēkiem jācenšas rast atbildes. Kāds būtu tālākās rīcības scenārijs, lai mēs nonāktu līdz šāda stratēģiski nozīmīga kultūras infrastruktūras objekta īstenošanai? Kā tiks veidots muzeja saturs un darbības stratēģija? Kādi būs sabiedrības ieguvumi no laikmetīgās mākslas muzeja?''

Diskusija tiek organizēta mākslas parka "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" un festivāla "Survival Kit" publiskās programmas ietvaros, ko šogad vieno nosaukuma un tematiskais ietvars "Fiktīvais muzejs", tādējādi veidojot iluzora muzeja struktūru, kas sastāv no nākotnes un pagātnes muzeju departamentiem. Nākotnes muzeja departamenta pārziņā esošos jautājumus diskusijās un pasākumos risinās mākslas parka notikumi. Savukārt pagātnes muzeja departamenta platforma būs festivāla "Survival Kit 12" publiskā programma, kurā ietvertas diskusijas, mākslinieku autorvakari, procesuālās mākslas un izglītības programmas aktivitātes.

Tags

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form