Fon Stricka villā atklās laikmetīgās mākslas festivālu 'Survival Kit 8'
Foto: Publicitātes foto

K.K. fon Stricka villā, Rīgā, Aristida Briāna ielā 9, ceturtdien, 8. septembrī, plkst. 19.00 tiks atklāts astotais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit", kas šogad ar tēmas pieteikumu "Sabiedrības akupunktūra" pievēršas ezotērikai, spirituālismam, misticismam un citām netradicionālām praksēm, portālu "Delfi" informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) pārstāvji.

Atklāšanas programmā paredzēts Irānas mūziķa Hamidrezas Rahbarālama priekšnesums, mākslinieces Ievas Kraules performance “Zāmuela Hānemana konditoreja” un islandiešu mākslinieka Stirmira Erna Gudmundsona performance „What Am I Doing With My Life?”.

Festivāls šogad norisināsies trīs nedēļas – no 8. līdz 25. septembrim. Apmeklētāji aicināti apskatīt laikmetīgās mākslas izstādi K.K. fon Stricka villā un mākslinieka Florisa Šēnfelda darbu Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, kā arī apmeklēt plašu pasākumu programmu, kurā būs diskusijas, mākslas performances un radošās darbnīcas.

Festivāla pirmās nedēļas laikā notiks vairāki pasākumi Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, kur 10. septembrī apskatei tiks atklāts Londonā un Amsterdamā strādājošā mākslinieka Florisa Šēnfelda darbs “Īss ieskats Damagomi grupas vēsturē”. Darbā ietvertas gan reālas vēsturiskas liecības, gan autora safabricējumi par Damagomi grupu, spirituālistu un akadēmiķu kopu Ziemeļkalifornijā.

Medicīnas vēstures muzejā notiks arī Valentīnas Dezideri, Mirjamas Lefkovicas un Žeraldīnes Longvilas performances “La Piscine”, kas paredzētas vienam skatītājam. 9. septembrī visas trīs mākslinieces piedalīsies arī diskusijā par individuālā pieredzē balstītām mākslas praksēm, kuru K.K. fon Stricka villā vadīs lietuviešu kuratore Dovile Tumpīte.

Plaša “Baltās nakts” programma gaidāma K.K. fon Stricka villā sestdien, 10. septembrī – tie, kuri nebūs tikuši uz festivāla atklāšanu, varēs noklausīties gan Hamidrezas Rahbarālama priekšnesumu, gan noskatīties Ievas Kraules, Stirmira Erna Gudmundsona un Kaspara Groševa, Kīena Makona un Vivjenas Grifinas performances.

Daudzveidīgajā festivāla programmā ietverta arī diskusija “Mūsdienu raganības: sievišķības meklējumu un zaudējumu prakses” ar Klāva Sedlenieka, Annas Žabickas, Aijas Bley un citu piedalīšanos 15. septembrī un Svena Kuzmina vadītā saruna par spirituāliem meklējumiem mākslā un kultūrā 22. septembrī K.K. fon Stricka villā.

16. un 17. septembrī villā visas dienas garumā darbosies Linards Kulless ar starptautisku mākslinieku grupu, radot performanci “Mending and Bending, To Riga with Love”, savukārt atsevišķā ēkā villas teritorijā latviešu autores Kate Krolle un Agnese Krivade izpildīs performanci “Mala”.

Festivāla trešās nedēļas laikā notiks simpozijs “Viss ir visā”, kurā ar lekcijām piedalīsies māksliniece Lea Porsagere no Dānijas, mākslas zinātniece Elita Ansone, kurators Padriks E. Mūrs un citi.

23. septembrī notiks itāļu mākslinieces Kjāras Fumajas (Chiara Fumai) radošā darbnīca “Spēka zīmju veidošanas tehnika”, savukārt festivāla noslēgumā – 25. septembrī – visi interesenti aicināti uz tikšanos ar festivāla kuratorēm Solvitu Kresi un Ingu Lāci. Ģimenēm ar bērniem izveidota speciāla izglītības programma, kas pieejama izstādes ekspozīcijā, to papildinās Artūra Virtmaņa vadītā kuģu būvēšanas darbnīca un jogas rotaļas svētdienās.

Pilna “Survival Kit 8” programma pieejama festivāla mājas lapā survivalkit.lv. Lai apmeklētu atsevišķus pasākumus, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Laikmetīgās mākslas izstāde “Sabiedrības akupunktūra” K.K. fon Stricka villā apskatāma no trešdienas līdz piektdienai laikā no plkst. 14.00 līdz plkst. 20.00, sestdien un svētdien no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00. Vienas dienas biļete ¬– 2 eiro, pilna festivāla biļete, kas derīga visu festivāla laiku uz visiem pasākumiem, maksā 5 eiro. Skolēnu, studentu un pensionāru vienas dienas biļete – 1 eiro, pilna festivāla biļete – 3 eiro.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā, un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz mūsdienu pasaules aktualitātēm, apzinot dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Ik gadu festivālam tiek izvēlēta jauna norises vieta – kāda no Rīgas tukšajām ēkām, tādā veidā iezīmējot tās potenciālu un iespējamās attīstības stratēģijas.

Tags

Survival Kit

Comment Form