Foto: Atklāj astoto Artishok Biennāles 'A+B=AB14' mākslas darbu - skulptūru
Foto: Didzis Grodzs

Trešdien, 24. septembrī, "Mūkusalas Mākslas salonā" IV Artishok Biennāles "A+B=AB14" ietvaros atklāta Jasa Kaselāna (EST) skulptūra. Jass ir pēdējās Igauņu laikmetīgās mākslas balvas "Köler Prize" – latviešu "Purvīša" balvas igauņu līdzinieka – 2014. gada uzvarētājas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vakaru turpināja biennāles kuratores Šeldas Puķītes (LV) sarua ar kritiķi Paulu Bankovski (LV), kurš kā mākslas kritikas biennālei piedāvā paša sastādītas un aizpildītas anketas.

Savukārt ceturtdien, 25. septembrī, plkst. 18 "Mūkusalas Māksals salonā" tiks atklāta mākslinieces Kristīnes Alksnes kolāžu sērija "Nerealizētie projekti", bet plkst. 18:30 kritiķi Tanelu Randeru (EST) intervēs radio raidījuma "Mākslas Ministrija" redaktors un Artishok Biennāles kurators Indreks Grigors (EST).

Līdz pat 26. septembrim AB ietvaros Mūkusalas Mākslas salonā katru vakaru tiek atklāts viena mākslinieka darbs un to pavadošie desmit kritiķu teksti. Pilnā apjomā – ar visiem biennāles laikā radītajiem mākslas darbiem un kuratoru atlasītiem kritiķu tekstiem - izstāde būs pieejama apmeklētājiem divas nedēļas - no 27. septembra līdz 11.oktobrim. Paralēli izstāžu zālēs skatāmi arī 10 mākslas darbi no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas, kurus komentējuši biennāles kritiķi. Visi kritiķu teksti lasāmi biennāles mājas lapā.

AB piedalās mākslinieki no Igaunijas: Kristi Kongi, Laura Kūska (Laura Kuusk), Jass Kaselāns (Jass Kaselaan), Martiini un Margus Tamms (Margus Tamm), no Latvijas Kristīne Alksne, Jana Briķe, Krisš Salmanis, Arturs Bērziņš, Ivars Grāvlejs. Mākslas kritiķu plejādi no Igaunijas pārstāv Tanels Randers (Tanel Rander), andreas w, Pēteris Talvistu (Peter Talvistu), Mari Kartau un Elena Šmakova, no Latvijas Maija Rudovska, Jānis Taurens, Valts Miķelsons, Pauls Bankovskis, Anna Salmane. 2014. gada AB14 kuratori ir Šelda Puķīte (LV) un Indreks Grigors (EST). Biennāles dizaina autors ir Kristians Brekte (LV).

Tags

Artishok Biennāle Igaunija Ivars Grāvlejs Kristians Brekte Pauls Bankovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form