Foto: Cēsu Mākslas festivālā atklāta Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde
Foto: Didzis Grodzs

Cēsu Mākslas festivāla ietvaros Cēsu pils klētī atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbu izstāde "Savienojumi", portālu "Delfi" informē Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāve Laura Ozola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstāde "Savienojumi" plašāku publiku iepazīstina ar 2019. gada spilgtāko sniegumu dažādu specialitāšu diplomdarbos. Jaunie mākslinieki savos darbos savieno pārbaudīto un nesavienojamo, tādējādi iezīmējot savu atrašanās vietu globālajā pasaules telpā.

Ja domu savieno ar cilvēku, rodas ideja. Ideja, savienota ar materiālu, rada mākslas darbu. Savukārt māksla, savienojoties ar skatītāju, rada pārsteigumu, sajūtu, atklāsmju un jaunu domu vilni, kas spēj savienot mūs laikā un telpā. Šis laika un telpas savienojums sniedz iespēju sadzirdēt gan savu, gan pasaules pulsu. Spēja vienlaikus atrasties kā savas individualitātes, tā globālajā līmenī rada vien cilvēkam piemītošo prasmi ar personīgu stāstu iekustināt globālas norises vai, aptverot pasaules kopainu, veicināt personīgu izaugsmi. Katra paša un kolektīvais attīstības ceļš paredz arī īssavienojumus, kas nereti kļūst par iemeslu jauniem atklājumiem.

Izstādes mākslinieki: Krišjānis Elviks (Scenogrāfijas apakšnozare), Anete Bajāre-Babčuka (Grafikas apakšnozare), Maija Puncule (Tēlniecības apakšnozare), Ērika Žagare (Kustība. Skaņa. Attēls apakšnozare), Evija Skriba (Vides mākslas apakšnozare), Ingus Sproģis
(Vizuālās komunikācijas apakšnozare), Baiba Ābelīte (Glezniecības apakšnozare), Arita Germova (Vides mākslas apakšnozare), Linda Stūre (Kustība. Skaņa. Attēls apakšnozare), Māris Holsts (Tēlniecības apakšnozare), Asnāte Balode (Vides mākslas apakšnozare), Kristīne Kutepova (glezniecības apakšnozare), Valters Mednieks (Vizuālās komunikācijas apakšnozare).

Izstāde apskatāma līdz 18. augustam Cēsu pils klētī Pils laukumā 9. Pirmdien – brīvs, otrdien, trešdien un ceturtdien – no 12.00 līdz 19.00, piektdien, sestdien un svētdien – no 12.00 līdz 20.00.

Tags

Cēsu mākslas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form