Foto: Jaunās Gata Šļūkas karikatūru grāmatas prezentācija
Foto: DELFI

Joku dienā - 1. aprīlī tirdzniecības parkā "Alfa" notika Gata Šļūkas karikikatūru grāmatas prezentācija. Tās nosaukums ir "Karikatūras 2" un to klajā laidusi "Lauku Avīze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatā apkopotas vairāk nekā 400 pēdējo gadu interesantākās un populārākās mākslinieka karikatūras, kas grāmatā sadalītas tematiskās nodaļās, vēsta izdevniecības pārstāvji.

Grāmata ir raiba un krāsaina kā visa mūsu dzīve, aptverot visdažādākās tēmas un aktualitātes. Zīmējumos parādītas gan tādas mūžīgās tēmas kā mīlestība, sports, medicīnas aprūpe un latviešu valoda, gan vienmēr aktuālas karikatūras par kūlas dedzināšanu, bedrainajiem ceļiem un politiku, stāsta izdevniecības pārstāvji.

Grāmatā var apskatīt vairāk 414 zīmējumus, kas pat pēc laika nogriežņa joprojām ir asprātības, humora, satīras un ironijas pilni. Grāmatas redaktore saskaitījusi, ka jaunajā grāmatā ir vairāki īpaši populāri tēli, proti, tajā var atrast 48 odus, 24 govis, 23 cūkas, 18 sniegavīrus, 9 kurmjus un 8 nāvītes.

Gatis Šļūka: "Humora izjūta ir viltīga lieta - kas vienam šķiet smieklīgs, citam varbūt ne. Ne vienmēr jokam jābūt tādam, ka lokies smieklos, ir taču vēl ironija, sarkasms... Karikatūras uzdevums ir ne tikai smīdināt, bet arī izcelt problēmu, parādīt to komiski vai absurdi." 

"Lai radītu augstvērtīgu, oriģinālu darbu, tajā skaitā labu karikatūru, - tam vajadzīgs talants. Gatim Šļūkam šis talants un prasme ir. Viņš ir viens no labākajiem Latvijas karikatūristiem un viņam ir daudz lielisku darbu," stāsta Linda Rasa, laikraksta "Latvijas Avīze"  galvenā redaktore.

Tags

Latvijas Avīze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form