Foto: RIXC atklāj jauno mediju mākslinieku meklējumus 'install'
Foto: DELFI

Gandrīz veselu mēnesi, sākot no 17. jūlija, Rīgā, RIXC Mediju telpā apskatāma jau otrā jauno mediju mākslas izstāde "install". Tās dalībnieki ir jaunie mediju mākslinieki no dažādām Latvijas pilsētām, kurus vienkopus savedušas jauno mediju mākslas studijas Liepājas Universitātē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz pat 10. augustam izstādē apskatāmi 8 jauno mākslinieku darbi – audiovizuālas un interaktīvas instalācijas, tīkla mākslas darbi, mehāniski mākslas objekti, "izstāde izstādē" un citi.

Mākslinieki, izmantojot atšķirīgus medijus, radījuši savu interpretāciju par cilvēka uztveri un tās izmaiņām konkrētā vidē – kā simulētā, tā ikdienas procesos pieejamā. Izstādes darbi veidoti dažādās tehnikās, gan rekonstruējot vēsturiskas ierīces un pazīstamas izklaides formas jaunā, mūsdienīgā veidolā, gan vizualizējot reģionālās statistikas datus apģērbā, tāpat arī pētot indivīda uzvedību sociālajos tīklos un pat veidojot jaunu mākslas kustību.

Izstādes vienojošā tematika ir "instalēšana" (install – angļu val.) – termins, kas sastopams datorkultūrā, un ar kuru apzīmē kaut kā jauna (piemēram, programmatūras) ieviešanu datora operētājsistēmas vidē. Arī izstādes objektu vadošais koncepts ir kaut kā jauna ieviesana kādā pazīstamā formā, šīs formas attīstīšana un uzlabošana.

Izstādē " "install" piedalās: Katrīna Bitere, Valts Ceplevičs, Līvija Daudze, Mārtiņš Eņģelis, Odrija Heinrihsone, Anna Meldrāja, Reinis Naļivaiko un Pēters Riekstiņš.

Ceturtdien, 17. jūlijā, no plkst. 18, RIXC Mediju telpā notiks ekskursija pa izstādi ar mākslinieku piedalīšanos un komentāriem, kā arī vairākas audiovizuālas performances ar audiālo apvienību "VADi", "VOID" un "Trihars" uzstāšanos.

Šis ir jau otrais izstādes "install" pieturas punkts, iepriekš tā tika nodota Liepājas iedzīvotāju un kultūras interesentu vērtēšanai no 12. līdz 17. jūnijam galerijā "Māja."

Tags

RIXC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form